Ступінь захисту

Спосіб та рівень захисту, який забезпечується оболонкою обладнання (приладів, вузлів, комплектуючих) від доступу до їх небезпечних частин, попадання у них зовнішніх твердих предметів та (або) рідини (наприклад, води), при цьому сам спосіб та рівень захисту повинен перевірятися стандартними методами випробувань.

Ступінь захисту 

Визначення «Ступінь захисту» застосовується для кодування IP міжнародного стандарту «Ступені захисту, що забезпечуються оболонками» (Degrees of protection provided by enclosures IP Code). Детально IP код.

Ступінь захисту від пилу та вологи 

Ступінь

 1. Порівняльна величина, що характеризує що-небудь, міра чого-небудь. Наприклад, ступінь стиснення газу, ступінь точності обчислень, ступінь похибки вимірювання, ступінь споріднення.
 2. Тільки од. (З прийменником: в, до). Міра, межа; відношення. Відбитися у слабкому ступені. В значній мірі перевищити. Дослідити у рівній мірі.
 3. Рівень, ступінь, на якій знаходиться, якої досягає хто-небудь, що-небудь. Наприклад, мені зрозуміла твоя ступінь щастя. Чим виміряти ступінь патріотизму? Дощ досяг ступеня шквалу.
 4. У поєднанні з числівником. Розряд, категорія, клас. Орден Вітчизняної війни другого ступеня. Диплом сільськогосподарської виставки третього ступеня. Опік першого ступеня. Обмороження третього ступеня. Контузія першого ступеня.
 5. Розмовний. Службовий ранг, чин, положення на соціальній, професійній, адміністративній драбині. Приклади. Ну, яких ступенів він досяг у цій галузі?
 6. Вчене звання. Магістерський ступінь. Присудити ступінь кандидата наук.
 7. Спеціалізована. Звести десять у п'яту ступінь. Степені порівняння.
 8. Лінгвістична. Граматична категорія виражає ступінь якості предмета або дії (розрізняють позитивну, вищий та найвищий ступені). Надзвичайно, в зн. нрислівн. Дуже, дуже. Йому було надзвичайно радісно. Абсолютно, зовсім. Їй надзвичайно все одно. Ні в якій мірі; ні у найменшій мірі, в зн. прислівн. Зовсім, зовсім.

Захист

 1. Захистити - захищати. Захист навколишнього середовища. Захист фортеці. Захист чагарнику від морозів. Захист від радіації. Брати під свій захист кого-небудь. Бути під чиїмсь захистом.
 2. Юридичний. Захищає сторона у судовому процесі (противоп.: звинувачення). Надати слово захисту. Заперечення захисту.
 3. Спорт. Гравці, що захищають ділянку поля біля своїх воріт (у футболі, хокеї та ін.). Відмінна гра захисту. Нападник обіграв захист.

Захистити

 1. Кого-що (від кого-чого). Захистити від посягання, нападу, неприязних і ворожих дій; оборонити. Наприклад, захистити місто від ворога.
 2. Кого-що. Чи не дозволити засуджувати, лаяти кого-небудь, що-небудь, доводячи, переконуючи. Наприклад, захистити свої погляди. Захистити якусь точку зору.
 3. Кого-що від кого-чого. Оберегти від впливу будь-чого. Захистити обладнання від вологи та пилу. Захистити посіви від шкідників. Захистити очі від сонця. Захистити метал від корозії.
 4. Що. Довести правильність положень й висновків своєї наукової роботи з метою отримання відповідної кваліфікації. Захистити дисертацію, диплом.

Задати питання

Дивіться також

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA