Автоматизація обліку на складі

Облік на складі. Простий план побудови складського обліку

Крок 1. Для побудови обліку беремо конфігурацію «1С: 8 Управління торгівлею». Вона не дуже складна та в ній немає блоку бухгалтерського та кадрового обліку, які на першому етапі автоматизації складського обліку в загальному то не потрібні. Також в платформі 1C: 8 добре розвинена торгова частина: облік боргів, замовлень покупців та замовлень постачальникам. Загалом досить розвинений, та водночас нескладний базовий набір. Можна застосувати «1С: 7.7 Торгівля та склад» — але по цій платформі згортається підтримка виробника та припиняється її подальший розвиток. На даний момент, у порівнянні з 1C: Підприємством 7.7, найбільш вигідним рішенням є платформа 1C: Підприємство 8.1.

Крок 2. Прив'язка до місцевості. Далі робимо доопрацювання з прив'язкою до підприємства

Крок 3. Формування замовлень. На ділянці упакування вводимо перевірку збірки на підставі штрихових кодів товару — весь товар, який відвантажується, сканується перед укладанням в ящик або на паллету сканером штрих-коду (за принципом як товар на касовому місці в супермаркеті). обладнання: сканери штрихкоду, принтери етикеток.

Крок 4. Облік упакувань. Додаємо облік упакованих порцій товару: ящиків, палет, контейнерів. Зберігаємо інформацію про те, які ящики були упаковані для клієнта, який в них був товар, хто збирав цей товар та хто перевіряв збірку. Кожному ящику присвоюється унікальний номер, який виводиться на стікер, номер дублюється штрихкодом. Всередину ящика з різним товаром вкладається опис. Якщо ящик однорідний, то на ящик клеїться стікер з інформацією: одержувач товару, комірник, назва товару, кількість, дата упакування. Це дозволяє не плутати товар, що зберігається, та товар, підготовлений до відправлення.

Крок 5. Відеоспостереження. Над зоною збирання товарів та формування накладних на відвантаження встановлюємо систему відеоспостереження Інтелект, із записом інформації (титрів) про вкладених в упакування товари, текст поверх відеокартинки. У титрах-коментарі відзначаються події початку та завершення перевірки накладної, зчитування штрих-коду товару, введення кількості перевіреного товару, номера упакованих ящиків. Вся ця інформація накопичується в базі даних відеоспостереження. За цими даними можна швидко знаходити відеозапис з проблемних відвантаженнях.

Крок 6. Впроваджуємо термінали збору даних. Використовуємо їх для інвентаризації, для зчитування координат зберігання товару, при підборі товару для відвантаження за накладною, при розкладці прийнятого товару.

Автоматизация инвентаризации основных средств


Крок 7. І коли у нас пішов облік, починаємо займатися аналізом:

Всі кроки по автоматизації та оптимізації складу можуть бути виконані відразу, частинами або впроваджуватись поступово. Поетапний підхід дозволяє полегшити фінансове навантаження на підприємство, одноразовий — досягти максимального ефекту за короткий час.

Якщо вас зацікавив проект автоматизації обліку на складі, то надсилайте свій запит та питання через форму зворотного зв'язку, на електронну скриньку vostok@pkf.dp.ua, дзвоніть нам за телефонами (056) 720-90-37; (067) 384-69-83.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA