Захистити техніку від перепадів напруги

Як захистити техніку і комп'ютер від перепадів напруги? Стабілізатор напруги!

У кожній квартирі, будинку, офісі, на виробництві є добре всім знайомий електрощит, через який подається живлення для електроприладів. Причому подається через старі підстанції та дроти, які не розраховані на постійно зростаючі потужності.

Як відомо, техніка розрахована на роботу від мережі з напругою 220-230 В. Але реальна напруга у мережі часто коливається від 140 до 290 В. А чи знаєте ви, що кожен стрибок напруги — це аварійна ситуація для будь-якого побутового приладу? Знижена, підвищена і/або нестабільна напруга у мережі електроживлення може незворотно пошкодити всю побутову техніку у вашому домі! І, при цьому, у безкоштовному гарантійному сервісі, найімовірніше, вам буде відмовлено, оскільки, гарантія має силу лише за умови, що пристрій експлуатується в умовах електроживлення, які задовольняють суворі технічні вимоги до напруги живлення — 220 вольт ±10%.

Напруга

Що ж наш електрощит? У його надрах ховаються так звані пробки або нехитрий пристрій-автомат. Навіть необізнаний точно знає, що пробки потрібно поміняти, а автомат повернути у вихідну позицію — і «да буде світло!» Але, зверніть увагу, що написано на автоматі: 25 А або 40 А. Скільки ампер, неважливо — важливо, що це не вольти! Автомат розрахований на спрацьовування при перевищенні зазначеної кількості ампер, тобто, якщо у вас у квартиру замість 220 В потраплять 380 В, то автомат їх все одно пропустить, а спрацює лише тоді, коли у квартирі що-небудь згорить та внаслідок цього підвищиться сила струму. Ось тут автомат на сторожі: він захистить, але не вашу побутову техніку (вона то згоріла), а електромережу квартири.

Як же захистити техніку від перепадів напруги?!

Можна вдатися до допомоги мережевого фільтра, але по суті, він є лише запобіжником — згорає при різкому стрибку напруги. У цьому випадку ви йдете купувати новий. У разі пониження напруги мережевий фільтр взагалі не спрацьовує, що негативно впливає на підключену техніку. Але є більш ефективний спосіб захисту вашої техніки — це стабілізатори напруги — багаторівнева система захисту обладнання, яка виправляє будь-які перепади напруги та працює багато років.

Стабілізатор мережевої напруги OPTIMUM+ 7500.

Стабілізатори напруги — пристрої, призначені для підтримки на певному рівні напруги у себе на виході при значних коливаннях напруги на вході, що захищає електричне обладнання від нестабільної подачі електроенергії, перепадів напруги, високочастотних перешкод, високовольтних імпульсів та збоїв у мережі.

Стабілізатори напруги

Стабілізатори напруги можуть застосовуватися у промислових та побутових мережах електропостачання з номінальною напругою 220 (380) В. Застосування стабілізаторів напруги допоможе заощадити на ремонті та заміні пошкодженого через стрибки та перепади напруги електрообладнання та побутових електроприладів, а також вирішити проблеми у збоях їх роботи. Аварійний стрибок — і стабілізатор відключить внутрішню мережу від джерела напруги, що стало небезпечним. Напруга прийшло у норму — відновить електропостачання.

Стабілізатор для квартири. Для квартири потрібно вибирати стабілізатор потужністю від 5 кВт до 9 кВт.

Стабілізатор напруги Phantom VS-722 — потужність 6 кВт.

Стабілізатор напруги RUCELF SDW-8000-D — потужність 8 кВт.

Стабілізатор для приватного будинку. При виборі стабілізатора для будинку слід враховувати сумарну потужність обладнання, яке знаходиться у будинку. Оптимальний стабілізатор для будинку — це стабілізатор потужністю від 10 кВт до 20кВт.

Стабілізатор для будинку потужністю 10 кВт — RUCELF SDW-10000-D.

Стабілізатор для будинку потужністю 15 кВт — Phantom VNTP-844Е.

Стабілізатор для будинку потужністю 20 кВт — НОНС-20000 CALMER.

Переваги стабілізатора:

      Стабілізатор                                   Стабілізатори різних розмірів

Джерела безперебійного живлення (ДБЖ або UPS)

Для забезпечення високої якості електропостачання, захисту електронної апаратури від виходу з ладу, а також щоб забезпечити безперебійне живлення були спеціально розроблені та створені пристрої «джерела безперебійного живлення» (ДБЖ). В іноземній літературі такі пристрої називаються UPS.

За своїми технічними даними ДБЖ працює і як акумулятор. Під час своєї роботи UPS накопичує електроенергію. У разі відсутності подачі струму із зовнішніх електромереж пристрій здатний автономно забезпечити протягом певного часу (до повного розряджання) безперебійне живлення для роботи техніки.

Сучасні ДБЖ також здатні виконувати й додаткові функції, наприклад. стабілізатора електроенергії. Сучасні цифрові пристрої захищають обладнання від перевантажень та перегорання, вирівнюючи та стабілізуючи силу струму у мережі.

Джерела безперебійного живлення — незамінні помічники не тільки в офісі або квартирі, але і у приватному будинку. При частому відключенні електрики UPS забезпечить комфортність вашого життя та безперервність опалення. Найчастіше використовують джерело безперебійного живлення для котлів. Електрична частина газових та дизельних котлів споживають невелику кількість електроенергії. Щоб забезпечити для них безперебійне живлення, рациональніше використовувати джерело безперебійного живлення для котлів, а не електрогенератори. ДБЖ має ряд переваг: високий коефіцієнт надійності, великий період експлуатації, безшумність та простоту підключення. Джерело безперебійного живлення для котлів може працювати в автономному режимі досить довгий час.

Перед купівлею UPS обов'язково необхідно визначити необхідний рівень захисту від перебоїв у мережі. Звичайно ж, кращим вибором може служити джерело безперебійного живлення, яке захистить від усіх можливих проблем з електроживленням. Але менш потужний UPS буде прекрасним варіантом при обмеженому бюджеті.

Чим стабілізатор відрізняється від ДБЖ? У ДБЖ вбудований акумулятор для живлення комп'ютера у разі відключення електроенергії, в іншому, функціонал пристроїв однаковий. Необхідно пам'ятати, що наявність батарей сильно збільшує вартість ДБЖ.

Чому купувати стабілізатори вигідніше, ніж ІБП?

Стабілізатор зручніше у використанні, безпечніше та дешевше. Так стабілізатор початкового рівня коштує приблизно стільки ж, скільки хороший мережевий фільтр. Єдиний плюс ДБЖ — функція аварійного живлення — є і його мінусом: ДБЖ не можна залишати включеним без нагляду, так як його акумулятори можуть самозайматися. Стабілізатор же можна тримати включеним весь час — у ньому немає акумуляторів. Також, більшість ДБЖ спрацьовують тільки при зниженні напруги у мережі, але не захищають техніку від його підвищення. І головне — при однаковій потужності стабілізатор обійдеться вам у кілька разів дешевше, ніж ДБЖ невідомого виробника. Купуючи потужний стабілізатор, (5000 VA, наприклад) ви маєте можливість підключити до нього більшість електроприладів у будинку. Як бачите, плюси очевидні.

       Схема підключення стабілізатора напруги до однофазної мережі

Побутова техніка, яка підключена через стабілізатор напруги, працює у делікатному режимі електроживлення зі стабілізованою вхідною напругою мережі живлення, що дозволяє значно продовжити її експлуатаційний ресурс та навіть заощадити на електроенергії, бо вся побутова техніка спочатку проектується на конкретне значення напруги у мережі, і саме при цій напрузі забезпечується оптимальний режим роботи та найвищий ККД.

Стабілізатор напруги для приватного будинку або дачі — просто необхідний для захисту від постійних перепадів напруги у мережі.

Ситуація, коли в одній ділянці електромережі постійно знижена напруга (просаджена, дуже низька напруга, значно нижче нормальної), а в іншому — постійно підвищена напруга (висока, значно вище норми), для України стала повсякденною реальністю та посилюється з кожним днем, з огляду на перевантаженість електромереж та розрухи у комунальному господарстві всієї країни.

Для коректного підвищення або пониження напруги у мережі, для захисту від низької/високої напруги необхідний підвищуючий/понижуючий стабілізатор напруги від авторитетного виробника. Напруга вольтодобавляння буде автоматично підбиратися залежно від рівня просаженності напруги у вхідний електромережі, а у разі аварійної зміни вхідної напруги вся апаратура буде автоматично відключена від мережі.

Деяке обладнання має високі пускові струми. Пам'ятайте, що будь-який електродвигун у момент включення споживає енергії у декілька разів більше, ніж у штатному режимі. У випадку, коли до складу навантаження входить електродвигун, який є основним споживачем у даному пристрої (наприклад, насос, холодильник), його паспортну споживану потужність необхідно помножити на 3, щоб уникнути перевантаження стабілізатора у момент включення пристрою. Однак, ймовірність одночасного (з різницею менш, ніж 1 сек) включення таких споживачів мала, тому можна вибрати найпотужніший споживач, його паспортну потужність помножити на 3, а для решти приладів враховувати номінальне споживання. Рекомендується вибирати модель стабілізатора з 20% запасом від споживаної потужності навантаження. Цим ви створите собі резерв потужності для підключення нового обладнання.

Всі моделі стабілізаторів та джерел безперебійного живлення, представлені компанією «Восток», забезпечені серйозною сервісної базою. У нашому асортименту найбільш популярні та якісні моделі, що відповідають різноманітним технічним та ціновим вимогам. Вся продукція сертифікована, пройшла передпродажну підготовку та забезпечена гарантійним, післягарантійним обслуговуванням.

У нашому асортименті представлені стабілізатори напруги наступних виробників: APC, PowerCom, RUCELF (Китай), РЕТА (Україна), Укртехнология (Україна).

А також джерел безперебійного живлення: APC, Mustek, Delta.

Фахівці компанії «Восток» допоможуть Вам підібрати модель, яка буде відповідати всім вашим вимогам.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA