Глосарій

Bluetooth — виробнича специфікація бездротових персональних мереж.

CMOS-матриця — світлочутлива матриця, яка виконана на основі CMOS-технології. У цій технології використовуються польові транзистори з ізольованим затвором.

Код Data Matrix від фірми CiMatrix — це двомірний код, розроблений для розміщення великого обсягу інформації на обмеженій площі поверхні. Штрих-код Data Matrix може зберігати від одного до 500 символів. Код може масштабуватися від 1-mil щільності до 14-дюймової площі. Це означає, що Data Matrix має теоретичну максимальну щільність 500 млн символів на дюйм! На практиці, реальна щільність, істотно обмежується роздільною здатністю пристроїв, що друкують (принтерів штрих-коду) та сканерів.

DPM — Direct Part Marking — пряме маркування компонентів.

FPP (Full Packaged Product) — коробкові версії програмних продуктів компанії Майкрософт.

IP код — система кодифікації, що застосовується для позначення ступенів захисту, які забезпечуються оболонкою, від доступу до небезпечних частин, попадання зовнішніх твердих предметів, води, а також для надання додаткової інформації, пов'язаної з таким захистом. Це державний стандарт України «Ступені захисту, що забезпечуються оболонками. Код IP». Degrees of protection provided by enclosures — IP Code.

ONVIF — галузевий стандарт, який визначає протоколи взаємодії таких пристроїв як IP-камери, енкодери, відеореєстратори й системи керування відеоспостереженням.

PoE (Power over Ethernet) — технологія передачі електроживлення віддаленому пристрою по стандартній витій парі у локальній комп'ютерній мережі.

PS/2 — роз'єм, який застосовується для підключення клавіатури та миші.

QR-код — це двовимірний 2D штриховий код. QR — скорочення від quick response, що означає «швидкий відгук».

Radio Frequency Identification - радіочастотна ідентифікація.

Відеодетектор SIMT — це найпотужніший детектор руху з функцією трасування об'єктів.

USB — скорочення від англ. Universal Serial Bus — «універсальна послідовна шина». Вимовляється «ю-ес-бі». USB — послідовний інтерфейс передачі даних для середньошвидкісних та низькошвидкісних периферійних пристроїв в обчислювальній техніці.

Wi-Fi (англ. Wireless Fidelity — «бездротова точність») — стандарт на обладнання Wireless LAN.

Бонус (лат. bonus) — премія.

Бухгалтер — це фахівець у сфері бухгалтерії, тобто бухгалтерського обліку.

Висічні пластини — це спеціальні ножі, які призначені для просічки першого паперового шару самоклейного матеріалу при флексодрукуванні. Висічні ножі формують контур етикетки — її форму. Висічні пластини бувають стандартні та індивідуальні.

Відеоспостереження — процес, здійснюваний з застосуванням технічних рішень, призначених для візуального контролю за охоронними територіями або територіями, які спостерігаються, об'єктами, суб'єктами або предметами. Зазвичай система відеоспостереження складається з камер, пристроїв обробки відеосигналів, відображення відеоінформації, запису і зберігання отриманої відеоінформації.

Гідростатичне зважування - метод визначення густини, який використовує закон Архімеда.

Диспетчеризація — це централізація контролю та керування виробничими та іншими процесами за допомогою технічних засобів зв'язку, сигналізації, телемеханіки та автоматики.

Дисконт, від англ. Discount — знижка з ціни товару, цінного паперу або курсу валюти.

Дисконтна система — сукупність адміністративних, організаційних заходів, а також програмних і апаратних засобів, що дозволяють організувати надання знижок покупцеві.

Диспенсер також називається відокремлювач етикетки.

Етикеточний принтер — принтер для друкування етикеток — принтер етикеток.

Етикет-принтеры — принтери для друкування етикеток і стікеров. Розділяються на стрічкові, принтери етикеток, спеціалізовані принтери етикеток.

Етикет-пістолет — це пристрій для ручного маркування товарів і подальшого нанесення етикеток на товар. Він відрізняється простотою й зручністю набору інформації. За допомогою етикет-пістолета можна легко нанести цифро-буквену інформацію: дату, ціну, номер партії, код товару, код групи, артикул та ін. Друк здійснюється за допомогою відбитка інформації на етикетках.

Етикет стрічка — витратний матеріал для етикет-пістолетів — самоклейні етикетки у роликах. Застосовується в етикет-пістолетах для нанесення дати, часу, ціни або інших параметрів у магазинах та супермаркетах.

Зменшення, зниження призначеної, встановленої ціни, норми та ін., частина, на яку знижується ціна, норма та ін.

Карат — одиниця виміру, яка застосовується у ювелірній справі.

Контент (від англ. Content — зміст). Під «Контентом» у широкому сенсі розуміють власне наповнення сайту — це інформаційні матеріали та розміщені на сайті файли для завантаження.

Під терміном «Контрольно-касовий апарат» розуміють: сукупність механізмів (механічних, електричних, електронних) в єдиному закінченому конструктивному виконанні, які виконують функції контролю і фіксування операцій з продажу товарів і надання послуг.

КСЕФ — контрольна стрічка в електронній формі.

Логістична одиниця — Logistic unit (LU) — товар будь-якого складу, встановлений для транспортування і/або зберігання, який потребує керування через ланцюжок постачання.

Ломбард — кредитна установа, яка видає позики під заставу рухомого майна.

Лічильник банкнот — це пристрій, призначений для швидкого підрахунку великої кількості готівкових паперових грошей. Його відносять до категорії банківського обладнання.

Мобільні комп'ютери — під цю категорію потрапляє великий асортимент мобільних пристроїв для бізнесу та повсякденного застосування.

Моніторинг від англійського Monitoring — система постійних спостережень, оцінки та прогнозу змін стану будь-якого технічного, природного, соціального та ін. об'єктів.

Наклейка — широко застосовуваний вид поліграфічної продукції на самоклейній основі.

Ньютон (позначення: Н) — одиниця вимірювання сили у СІ.

Операційна система — цим терміном називають єдиний комплекс взаємопов'язаних системних програм. Основне призначення операційної системи — організовувати взаємодію користувача з комп'ютером і виконання всіх інших програм.

Пеннівейт (англ. Pennyweight — вага пенні).

Пластикова карта з магнітною смугою. На магнітній смузі розташовані три доріжки, на які й проводиться запис інформації. Зазвичай використовується одна доріжка — друга. У деяких випадках, наприклад, при створенні платіжних банківських карт, доводиться залучити всі три доріжки. На магнітну смугу можна записувати виключно латинські літери, спроба записати кириличні символи викличе помилку.

Пластикова карта — під загальною назвою мається на увазі пластикова пластина стандартних розмірів 54 x 86 x 0,76 мм, виготовлена зі спеціальної, стійкої до механічних і термічних дій, пластмаси. Пластикові карти розрізняються за типом, технології випуску, призначенням, функціональним і технічним характеристикам. Для нанесення інформації та ламінування використовуються принтери для друку на пластикових картах.

Препринт — це заздалегідь нанесене зображення на етикетку. Препринт наноситься типографським способом друкування (флексодрукування або офсетне друкування) — це забезпечує високу якість друкування.

Принтери етикеток — спеціалізовані принтери, призначені для друкування інформації на етикетках, які надалі наносяться на товар або пакування для маркування.

Процес — від латинського Processus — течія, хід. Сукупність послідовних дій, спрямованих на досягнення певного результату. Є інші значення цього слова.

Термін «Промислові ваги» — це широке поняття. Під цим терміном мають на увазі ваги для промислових і виробничих підприємств.

Прямий термодрук — друкування на спеціальних матеріалах за допомогою термоголовки. Під дією температури термоматеріали змінюють структуру та колір.

Пуансон або пунсон (фр. Poinçon) — одна з основних деталей інструменту, що використовується при маркуванні металу.

Шаблонна етикетка — це етикетка з препринтом для товарів однієї торгової марки, групи товарів. Друкується великим тиражем, що забезпечує низьку собівартість заготівлі. Інформація про конкретний товар друкується за допомогою принтера етикеток.

Самоклейні етикетки — етикетки з клейовим шаром. Виробляються у вигляді рулонів або аркушів.

Чековий принтер — це спеціальний принтер, призначений для друкування чеків чи білетів. Чекові принтери поділяються на термопринтери та матричні чекові принтери. Своє застосування чековий принтер находить у складі платіжних систем, касових місць, POS-систем, у платіжних системах готелів, ресторанів і кафе.

Термоетикетка — це особлива папір, що складається з декількох шарів: термохімічний (носій інформації), при нагріванні темніє, що і забезпечує проявлення інформації; середній шар — звичайний папір, під ним знаходиться клейова основа, завдяки чому термоетикетку можна приклеїти до різних поверхонь; підкладка — несуча основа, завдяки їй термоетикетку можна легко відокремити.

Термотрансферні принтери штрих-кодів дозволяють друкувати на етикетці простій або самоклейній, картоні, плівках: поліпропілен, поліетилен, на текстильних стрічках: нейлон, сатин, поліестер. Надрукувати можна будь-яке зображення: текст, штрих-код або графічне зображення.

Термотрансферний друк здійснюється перенесенням барвника зі спеціальної фарбувальної стрічки — ріббона на матеріал (етикетка, стрічка, бирка, ярлик) при миттєвому точковому нагріванні ріббона термоголовкою у місці зіткнення з матеріалом основи.

Друкуюча термоголовка застосовується у принтерах етикеток для прямого термодруку або термотрансферного друкування.

Термоетикетка до чекодрукуючих ваг — етикетка з термохімічним шаром з розмірами та намотуванням, спеціально призначеними для вагів з термопринтерами для друкування етикеток.

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Сканер штрих-коду — це пристрій, який зчитує штриховий код, нанесений на упакування або товар, і передає зчитану інформацію у персональний комп'ютер, ноутбук, касовий апарат, POS-термінал або спеціалізоване обладнання.

Метод флексодрукування — застосовується для друкування на рулонних носіях. Флексодрукування виконується на спеціальному обладнанні й дозволяє друкувати на різних матеріалах: поліетилен, целофан, обгортковий та вощений папір, пергамент, самоклейні матеріали: папір, термопапір, поліпропілен, картон.

Сляб — від англ. Slab — плита, пластина. Цей термін використовується у металургійній промисловості та на каменеобробних підприємствах.

Інвентаризація — це основний спосіб фактичного контролю за збереженням майнових цінностей і коштів: перевірка наявності майна і стану фінансових зобов'язань на певну дату шляхом звірення фактичних даних з даними обліку.

Інформація (від латинського Informatio — інформування, просвіта, роз'яснення, викладення).

Унція використовується при торгівлі дорогоцінними металами.

Ріббон — це спеціальна фарбуюча стрічка яка застосовується при друкуванні етикеток за допомогою термотрансферних принтерів. Друкування (перенесення фарбуючого шару ріббона) відбувається під дією нагріву.

Фунт (від латинського pondus — вага, гиря) — одиниця вимірювання маси та ваги.

Штрих-код, повна назва штриховий код — це найпоширеніша технологія цифрової ідентифікації.

Спосіб захисту, який забезпечується оболонкою від доступу до небезпечних частин, попадання зовнішніх твердих предметів і (або) води й перевіряється стандартними методами випробувань.

Під терміном «фіскальний принтер» мають на увазі спеціальний апарат — електронний контрольно-касовий реєстратор.

Вызов консультанта