Маркування металу

Для ідентифікації та обліку продукції у металургійній галузі промисловості необхідно, щоб вся вона була промаркована.

Металеві бирки

Для маркування використовуються металеві бирки, які набиті за допомогою ударного маркірувальника зі свердлом. Металеві бирки використовуються для ідентифікації металопродукції у жорстких виробничих умовах. Головна перевага металевих бирок — тривале зберігання нанесеної інформації та самої бирки.

Маркування металу

Кріпляться такі шильди за допомогою заклепок або шурупів, а також при використанні контактного або дугового зварювання. Нижня межа діапазону вартості верстата для випуску шильдів становить приблизно 6 тис. у.о.

Поліпропіленові маркувальні бирки

Сьогодні у металургії використовуються тільки металеві, а і бирки, випущені з синтетичного матеріалу — РЕТ. Така бирка має високу стійкість при різких і значних коливаннях температури, дії вологи, жирів і хімічних агресивних середовищ. Вона легше і простіше кріпиться до виробу — за допомогою стяжки, пломби, хомута, дроту або перев'язувальної стрічки.

Бирка під стяжку

РЕТ-бирка використовується не тільки у металургії, а і машинобудуванні, у медичній і харчовій галузях промисловості. Інформація на бирку наноситься за допомогою термотрансферного принтера етикеток. Можна нанести практично будь-яку інформацію: графіку, зображення і, у тому числі, штрих-код.

З маркувальними бирками легше здійснювати облік, ніж з металевими шильдиками. Сляби, блюми, листи, рулони та інші види продукції можуть контролюватися за допомогою бирок зі штрих-кодом.

Випуск РЕТ-бирки та нанесення інформації на неї дешевше. А мінімальна вартість принтера для друку бирок — 7 тис. грн. Маркувальні бирки бувають різних форм і розмірів — з отворами, прорізами або цілісними. Метод кріплення маркувальної бирки вибирається, виходячи з особливостей технологічного процесу, який використовується на металургійному підприємстві.

Бирка 90х152,4 мм під стяжку.

 Ударо-крапкові маркиратори

 Промисловий маркиратор наносить інформацію безпосередньо на обладнання, деталі та таблички, не вдаючись до використання шильдів.

Маркування ударо-крапковим методом засновано на нанесенні індивідуальних точок.

Маркувальний пуансон приводиться у дію за допомогою електромагніта. Таким маркиратором можуть бути промарковані деталі з металу, різних сплавів, нержавіючої сталі, алюмінію, нікелю, латуні, міді та інших матеріалів. Ударо-крапкове маркування довговічне. Ресурс маркувального пуансона кілька мільйонів ударів.

Маркування металу

Такий вид маркування називається DPM. Сканувати 2D штрих-код на металі можна за допомогою сканера DPM кодів.

Ударо-крапкові маркиратори не потребують витратних матеріалів та обладнання. Таке маркування на деталях є видимим навіть після фарбування. Нижня межа діапазону ціни становить 5,5 тис. у.о.

Маркування металу

Для маркування дорогого металу та виробів з нього можуть застосовуватися мітки RFID.

rfid мітка для металу

Вони можуть кріпиться за допомогою шурупів, клею, заклепок або двосторонньої клейкої стрічки.

rfid мітка для металу

RFID бирка для металу — один зі способів обліку та відстеження обігу металевої тари та промислового інвентарю.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA