Штриховий код у чеку

Для друку штрихкоду в чеку використовується чековий принтер. Деякі моделі фіскальних принтерів також дозволяють надрукувати на чеку штриховий код.

В основному штрих код у чеку застосовується в системах автоматизації обліку на підприємствах та ресторанах. Вигоди — це надійність, простота рішення та низька собівартість друку. Для чекового принтера необхідний один видатковий матеріал — касова термострічка, сама ходова — чекова стрічка 80 мм х 80 м. Заміна стрічки проста операція. Інших витратних матеріалів: тонера, фотовала, чорнила, картриджів у цих принтерах немає. Особливого обслуговування принтер не потребує — необхідно дотримуватись рекомендацій інструкції з експлуатації.

На підприємствах штриховий код у чеках застосовується для автоматичної реєстрації та пошуку квитанцій, разових перепусток, заявок, вимог. Наприклад, у системі автоматичної реєстрації зважування автомобілів — всі рутинні операції замінені скануванням штрихових кодів на квитанціях і актах зважування.

Приклад акту зважування зі штрих-кодом для автоматичної обробки

У ресторанах штриховий код чека застосовується на заявках. Кухонне місце обліку оснащується принтером з дзвінком, а також сканером штрихових кодів. Кухар, прийнявши заявку, сканує штриховий код та, тим самим, підтверджує офіціантові або барменові, що замовлення прийняте у роботу. Після виконання замовлення кухар сканує штриховий код на заявці ще раз — цим скануванням ініціюється повідомлення про виконання замовлення.

У магазинах штриховий код чека дозволяє автоматизувати пошук інформації при поверненні товару, акціях, накопиченні певної суми для отримання дисконтної картки.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA