Штриховий код у чеку

Для друку штрихкоду в чеку використовується чековий принтер. Деякі моделі фіскальних принтерів також дозволяють надрукувати на чеку штриховий код.

В основному штрих код у чеку застосовується в системах автоматизації обліку на підприємствах та ресторанах. Вигоди — це надійність, простота рішення та низька собівартість друку. Для чекового принтера необхідний один видатковий матеріал — касова термострічка, сама ходова — чекова стрічка 80 мм х 80 м. Заміна стрічки проста операція. Інших витратних матеріалів: тонера, фотовала, чорнила, картриджів у цих принтерах немає. Особливого обслуговування принтер не потребує — необхідно дотримуватись рекомендацій інструкції з експлуатації.

На підприємствах штриховий код у чеках застосовується для автоматичної реєстрації та пошуку квитанцій, разових перепусток, заявок, вимог. Наприклад, у системі автоматичної реєстрації зважування автомобілів — всі рутинні операції замінені скануванням штрихових кодів на квитанціях і актах зважування.

Приклад акту зважування зі штрих-кодом для автоматичної обробки

У ресторанах штриховий код чека застосовується на заявках. Кухонне місце обліку оснащується принтером з дзвінком, а також сканером штрихових кодів. Кухар, прийнявши заявку, сканує штриховий код та, тим самим, підтверджує офіціантові або барменові, що замовлення прийняте у роботу. Після виконання замовлення кухар сканує штриховий код на заявці ще раз — цим скануванням ініціюється повідомлення про виконання замовлення.

У магазинах штриховий код чека дозволяє автоматизувати пошук інформації при поверненні товару, акціях, накопиченні певної суми для отримання дисконтної картки.

Задати питання

Дивіться також

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA