Друк штрих-коду

Друк штрих-коду можна виконувати за допомогою різного обладнання. Штрихові коди друкують на принтерах етикеток, стрічкових принтерах, на звичайних офісних принтерах, а також за допомогою чекодрукуючих вагів. Крім цього, штрих код і етикетки можна надрукувати в друкарні за допомогою офсетного, теромотрансферного, лазерного друку, а так само за допомогою флексодруку.

Основне первинне завдання під час друку штрих коду — це сформувати штриховий код і розробити дизайн етикетки. При розробці дизайну необхідно контролювати, щоб штриховий код був сформований правильно та були всі його елементи. Загубивши всього один «маленький штрих» можна отримати не читані штрихові коди. Така ситуація зустрічається досить часто, але такі помилки можна виправити за допомогою друку «вірного» штрих коду на самоклеючих етикетках. Бажано перевірити штриховий код на зчитування за допомогою сканера штрихового коду або верифікатора.

Друк штрих коду на принтерах етикеток


Цей вид друку використовується при автоматизації виробництва, обліку, контролю, зберіганні та продажу продукції. Друк виконується на рулонних носіях. Штрихові коди друкуються на самоклеючих етикетках, бірках, ярликах, стрічках. З допомогою принтерів етикеток можна друкувати на різних матеріалах: папір, термопапір, поліпропілен, картон, текстильні стрічки (нейлон, сатин). Для всіх матеріалів, окрім термопаперу й термокартону, потрібне застосування ріббона (фарбувальної стрічки) залежно від вимог до умов зберігання застосовуються різні типи ріббонов (WAX, Resin або комбінований WAX/Resin). Детальна інформація про ріббони є в розділі глосарій.

Друк штрих-коду в друкарні

Якщо обсяг тиражу невеликий та придбання принтера етикеток недоцільне, можна замовити друк штрих-коду у друкарні. Відділ поліграфічної продукції компанії «Восток» пропонує послуги з оперативного термо- та термотрансферного друку етикеток на рулонних носіях. Оформити замовлення на друк можна безпосередньо на сайті в розділі «Оперативний друк». Для друку необхідно описати дизайн етикетки, повідомити штриховий код та уточнити кількість етикеток. Якщо необхідно, фахівці компанії «Восток» на виробництві можуть підготувати та надрукувати етикетки зі змінними номерами (серійні номери, номери партій продукції).

Друк штрих коду на лазерних та струменевих принтерах

Це один з найдешевших способів надрукувати штриховий код. Для друку використовуються звичайні лазерні або струменеві принтери, як носій — звичайний або листковий самоклеючийся папір.

Печать штриховых кодов на листовой этикетке

На звичайному форматному папері штрихові коди друкуються для цінників, бірок зі штрих-кодом для зон складського зберігання, а також для організації автоматизованого обліку документообігу за штриховими кодами. Друк етикеток на листовій самоклейці дуже популярний серед ювелірних магазинів, невеликих виробничих підприємств, при випуску експериментальних видів продукції. Для друку етикеток на листових самоклейках необхідно підібрати листи з необхідними розмірами етикеток. Штриховий код, а також інша інформація на таких етикетках друкується якісно, тому що роздільна здатність лазерних принтерів значно вище ніж у принтерів етикеток. Детальна інформація про листові етикетки, їх розміри є в розділі «Листові самоклеючі етикетки».

Друк штрих-коду за допомогою стрічкових принтерів

Цей вид друку застосовується для маркування штрих-кодом кабельної продукції, друку інвентарних бірок або наклейок, серійних номерів. Для друку використовуються спеціальні витратні матеріали. Стрічкові принтери використовуються монтажниками кабельних систем, системними адміністраторами та сервісними центрами. Ця технологія друку штрихового коду проста в застосуванні, але при цьому не призначена для масового маркування продукції штриховим кодом.

Друк штрих коду на чекодрукуючих вагах

Такий друк застосовується виробниками продукції, що вимагає вагового контролю, торговими мережами та роздрібними магазинами. У чекодрукуючих вагах використовується метод прямого термодруку на етикетках. Штриховий код формується вагами, задається або шляхом програмування вагів вручну, або шляхом програмування вагів за допомогою комп’ютера.

Для друку та нанесення штрихового коду на конвеєрах застосовуються спеціальні вбудовувані принтери етикеток з автоматичними аплікаторами.

Якщо у вас є які-небудь питання на тему «Друк штрих коду» дзвоніть за телефоном 095 470-65-11 або пишіть на vostok@pkf.dp.ua.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA