Штрих-код: 1D або 2D?

З технологією, яка передувала 2D штрих-кодам, добре знайомі всі відвідувачі супермаркетів. Їх каси оснащені сканерами для зчитування лінійних штрих-кодів. Спочатку лінійні (або 1D) коди були розроблені для відстеження вагонів, але потім отримали широке застосування у процесі маркування споживчих товарів.

Лінійний штрих-код

Одномірний штрих-код дозволив автоматизувати касові системи, щоб виключити помилки при ручному введенні ціни товару. Друк штрих-коду не вимагає особливих зусиль. У цій справі не обійтися без обладнання, яке називається принтер етикеток.

Більшість сучасних сканерів розпізнає всі стандартні лінійні штрих-коди, які вже майже як 20 років прийняті як загальноєвропейські стандарти. Двомірні коди такі, як Aztec, DataMatrix, QR — можуть зчитуватися тільки 2D-сканерами (наприклад, Motorola DS3678 або Argox AS-9500).

Якщо ваш бізнес роздрібна торгівля, тоді достатньо лазерного сканера, оскільки ви маєте справу переважно з лінійним штрих-кодом. Лінійні штрих-коди містять обмежений обсяг даних. Крім того, вони легко можуть бути зіпсовані, а дані не доступні для зчитування. Якщо сфера діяльності вашого підприємства промисловість або виробництво, то у вас може виникнути потреба переходу на 2D-коди.

Головний недолік лінійних штрих-кодів — не читаність при пошкодженні лінії штрих-коду. У двомірних кодах інформація закодована з «надлишком». Двомірний код може читатися при значних пошкодженнях. Також важливою є можливість в 2D код закодувати більший обсяг інформації, наприклад, посилання на сайт або сторінку зі специфікацією продукції.

2D штрих-код

2D штрих-код — це графічне зображення, яке зберігає унікальну інформацію. Двомірний код дозволяє кодувати тисячі символів — набагато більше, ніж 10-20 символів у лінійному штрих-коді. Двомірний штрих-код дозволяє відновити або скорегувати інформацію навіть у тому випадку, якщо його поверхня буде ушкоджена.

Винахід 2D штрих-кодів відкриває найширші можливості для користувачів мобільних телефонів з камерами. Справа у тому, що 2D штрих-код дозволяє перетворити телефон у сканер.

Зчитування QR-коду

Спеціальна програма у телефоні декодує 2D штрих-код, перетворює у гіперпосилання та пропонує відкрити інтернет-сторінку з докладною інформацією про товар. Процес займає лічені секунди та повністю виключає необхідність ручного введення інтернет-адреси, що зробити на ходу скрутно.

Все більше компаній переконуються у необхідності впровадження 2D штрих-коду. Друкована та зовнішня реклама, упакування продуктів, реклама у місцях продажів — штрих-коди на цих носіях допомагають залучати покупця у діалог та забезпечують йому доступ до корисної інформації.

2D штрих-код стає незамінним у наступних сферах діяльності:

При всіх перевагах 2D кодування у лінійних штрихових кодів теж є майбутнє. Сканери лінійних штрих-кодів значно дешевше 2D сканерів. При автоматизації документообігу та обліку (штрих-код у документах) вигідніше та простіше застосовувати лінійні штрих-коди.

Плануючи впровадження штрихового кодування, необхідно враховувати технічне забезпечення, закладати у бюджет вартість 2D сканера. Оптимальним є використання 1D та 2D кодування. У лінійних штрихових кодах кодуються номери документів, артикули, товарні позиції, номери партій, серійні номери. У 2D кодах додатково можна закодувати посилання, код замовлення, перелік вкладень, пряме маркування DPM (можливе тільки в 2D!). Для стандартизації штрихових кодів рекомендуємо отримати штриховий код на продукцію та долучитися до всесвітньої системи GS1.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA