Ріббон

Ріббон — це спеціальна фарбувальна стрічка яка застосовується при друкуванні за допомогою термотрансферних принтерів.

Друк (перенесення фарбувального шару ріббона) відбувається під дією нагрівання термоголовки принтератермотрансферний друк. Слово «ріббон» запозичене від англійської мови (Ribbon) і означає стрічка.

Ріббон

Структура ріббона багатошарова. На основу нанесений грунтовий шар, що забезпечує надійне закріплення на стрічці фарбувального шару, для захисту фарбувального шару від окислення та впливу вологи, що знаходиться в повітрі, застосовується захисне покриття. Важливим є антистатичний шар, який наноситься на основу з протилежного, фарбувальному шару, боку. Антистатичний шар знімає статичну електрику, що виникає при друкуванні етикеток, і цим захищає елементи друкуючої головки від пробою.

Зверніть увагу. При купівлі ріббонів необхідно переконається, що купуються якісні ріббони. Не розумна економія на ріббонах та придбання неякісної фарбувальної стрічки може закінчиться пробиванням термоголовки та зривом термінів друку. На деякі моделі принтерів термоголовки поставляються під замовлення до 60 днів.

Структура ріббона

Ріббони бувають різних кольорів: чорний, синій, зелений, червоний, металізований (золото, срібло).

Ріббон

У повнокольорових термотрансферних принтерах пластикових карт застосовують чотирьох або шестикольорові ріббони.

Фарбувальна стрічка: YMCKO

Кольоровий картридж застосовується для друку комбінації кольорових зображень на білих пластикових картках.

Картридж Zebra

Ріббони застосовуються у принтерах етикеток (принтер штрих-коду), принтерах пластикових карт, у фотопринтерах.

Ріббон

За допомогою ріббону можна друкувати на самих різних матеріалах: папір, поліпропілен, пластик (пластикові карти), фольга, плівка, текстильні стрічки (нейлон, сатин).

Як выбрати принтер етикеток

Види фарбувального шару

Ріббони намотуються у рулони на картонні або пластикові втулки

Намотування ріббонів

Ріббони намотуються у рулони на картонні або пластикові втулки. На початку стрічки знаходиться «лідер» — спеціальна срібляста (металізована) або прозора плівка. Вона захищає стрічку від ушкоджень та дозволяє скоротити витрату стрічки під час заправки у принтер. Параметри намотування визначаються конструкцією друкувального пристрою.

Тип намотування задається конструкцією механізму протягування стрічки принтера й визначається по розташуванню фарбувального шару у витках стрічки:

Ріббон

Ширина ріббону повинна бути на 3-5 мм більше, ніж ширина етикетки. Виконання даної рекомендації дозволяє знизити знос друкуючих головок. Краї етикеточних матеріалів не контактують з термоголовкою.

Довжина ріббону визначається максимальним діаметром рулону, який можливо встановити всередині принтера.

Діаметр втулки визначається конструкцією принтера. Є три різновиди картонних втулок: напівдюймова (1,27 см) — для принтерів початкового рівня; дюймова (2,54 см) — для промислових принтерів; специфічний формат втулок із пластмаси — для промислових вбудованих принтерів.

Зверніть увагу! У термотрансферних принтерах використовуються два типи друкуючих головок: Flat Head — пласка термоголовка та Corner and Near Edge — кутова термоголовка. Для кожного з цих типів термоголовок розроблені свої типи ріббонів (фарбувальних стрічок) — ці ріббони не взаємозамінні! Тому перш, ніж купити риббон, необхідно з'ясувати, який тип термоголовки використовується у принтері.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA