Штрихове кодування

Як самостійно здійснювати штрихове кодування та нанесення етикетки на продукт?

Наша відповідь — принтери етикетки!

Все більше сучасних керівників розуміють необхідність впровадження засобів автоматизації роботи на своїх підприємствах, усвідомлюючи всі позитивні моменти такої. Штрихкодування і друк штрих-коду за допомогою спеціалізованих принтерів — є однією з найбільш популярних технологій в області автоматизації торгового бізнесу та логістичних процесів, а також в електронних системах автоматизації, інвентаризації та контролю доступу для адміністративних, медичних та інших соціальних і спеціальних служб.

Принтери етикеток

Принтери етикеток стають все більш необхідним засобом для автоматизації в різних областях діяльності. Вони використовуються як організаціями торгівлі, так і виробниками. Зазвичай тільки частина товару має штрих-кодове маркування, виконану виробником і торгова організація повинна сама сформувати штрих-код і прикріпити його до товару. Виробникові ж цікаво витрачати меншу кількість грошових коштів на етикетування та маркування. Це стає можливим за допомогою принтерів етикеток.

Завдяки принтерам етикетки у підприємств з'явилася можливість самостійно здійснювати штрихове кодування та нанесення етикетки на продукт. Таке рішення дозволяє досягти економії коштів і часу на виготовленні штрих-кодів і друк етикетки, а використання на підприємствах принтерів етикеток спільно зі сканерами штрих-кодів і терміналами збору даних дозволяють вести точний облік складського господарства і переміщень товару, прискорити процес обслуговування клієнта і знизити кількість помилок у роботі персоналу.

Автоматизація
Можливе підключення штрих-кодових принтерів до електронних ваг — тоді друкований код буде містити артикул, внутрішній код і вагу товару.

За допомогою принтера штрих-коду можливий друк штрих-коду як на чистих етикетках, так і додруковування змінної інформації на етикетки з попереднім друком. При цьому, необхідна продуктивність друку забезпечується широким різноманіттям модельного ряду принтерів. Програмне забезпечення, яке додається до деяких моделей, дає можливість самостійно розробити макет етикетки, що включає графічну інформацію (наприклад, логотип фірми). Для деяких товарів, наприклад, медичних, може виникнути необхідність надрукувати етикетку невеликого розміру. У цьому випадку вона повинна бути підвищеної чіткості. Чіткість залежить від роздільної здатності друку, яке вимірюється кількістю точок на дюйм або dpi. Більшість принтерів мають роздільну здатність 203 dpi, але можна зустріти пристрої, розраховані на 300 dpi та навіть 600 dpi.

Принтери штрих-кодів бувають різними по продуктивності та принципу роботи. Вони діляться на термічні (прямий термодрук) і термотрансферні.

Прямий термодрук штрих-коду (термопринтер): інформація наноситься шляхом нагрівання термопаперу друкуючою головкою. Матеріал, з якого виготовляються етикетки, чутливий до тепла і сонячних променів. Тому термін служби таких етикеток зазвичай не перевищує 6 місяців, після чого втрачається чіткість зображення, а при впливі прямих сонячних променів така етикетка темніє. Це викликає труднощі при зчитуванні штрих-коду. Зазвичай ці етикетки штрих-коду використовують для харчових продуктів та товарів з невеликим терміном реалізації та зберігання.

Термотрансферний друк штрих-коду (термотрансферний принтер). Цей спосіб друку дорожчий, ніж прямий друк, тому що при термотрансферному друкуванні ще додається проміжна стрічка (ріббон). При друкуванні головка принтера нагріває ріббон, а після вже з ріббону фарбувальний шар переноситься на будь-яку основу (етикетку) — папір, картон, поліестер, синтетичний матеріал, пластик, поліетилен, поліпропілен. Завдяки термотрансферній стрічці (ріббону), етикетка виходить стійкою до впливу навколишнього середовища та здатна витримати довгострокову експлуатацію товару.

Ріббони бувають для декількох видів принтерів — з Flat Head і Near Edge головками. Для кожного виду можна виділити по три групи: воскова (WAX), смоляна (RESIN) та восково-смоляна (WAX/RESIN). Між ними різниця у складі барвника, де відрізняється процентний вміст синтетичних смол шару.

Якість друку залежить не стільки від самої фарбувальної стрічки, скільки від правильного підбору фарбувальної стрічки для матеріалу носія. А також від дотримання всіх технологій (наприклад, облік максимально допустимої швидкості друку для конкретного матеріалу).

Ріббон витрачається з тією ж швидкістю, що і носій, тому легко розрахувати необхідну кількість роликів. Однак при цьому потрібно враховувати міжетикеточний простір.

Слід враховувати, що різні типи друкуючих головок вимагають різні фарбувальні матеріали, тому ріббони не взаємозамінні.

Принтеры этикетокКритерії вибору принтера етикетки. 

На сьогодні на ринку представлена величезна кількість найрізноманітніших моделей принтерів етикеток різних виробників, що істотно відрізняються як технічними характеристиками, так і ціною. При виборі моделі принтера необхідно виходити, зрозуміло, у першу чергу, з характеру та структури тих завдань, які ви маєте намір вирішувати з його допомогою. Визначальними для роботи принтера є наступні фактори:

Сфера використання етикеток.

Призначення етикетки визначає вибір способу друку. У тому випадку, якщо етикетка призначена для короткострокового використання та не піддається термічній дії, цілком виправданий вибір найбільш економічного способу прямого термодруку. Якщо ж етикетка призначена для довгострокового використання або може зазнати впливу високих температур, вологого або хімічно агресивного середовища, слід зупинити свій вибір на термотрансферному друкуванні.

Обсяг роботи. 

При потребі у кілька сотень етикеток у день резонно використовувати принтери прямого термодруку нижчого цінового класу, ресурс пробігу друкуючої головки яких становить до 30 км. При необхідності виготовляти 2-3 тисячі етикеток у день вам більше підійдуть принтери середнього класу з посиленою головкою та ресурсом головки до 50 км, при швидкості друку 50 мм/с. Для виконання ще більшого обсягу робіт вам знадобиться вже промислова модель, що відрізняється від вищевказаних тим, що у ній замість пластикових деталей використовуються сталеві. Більший обсяг роботи, природно, передбачає велику швидкість друку (від 100-150 мм/с до 250-300 мм/с).

Розмір етикетки. 

Стандарт ширини друкуючої головки для принтера 58 мм і 104 мм. Ширина головки 58 мм є характерною для принтерів малої та середньої продуктивності, хоча й у цих принтерів існують модифікації з шириною 104 мм. Для принтерів підвищеної продуктивності друкуючі головки мають ширину друку 104 мм і більше, що не виключає друку на вузьких етикетках. Довжина етикетки визначається об'ємом внутрішньої оперативної пам'яті принтера та досягає 200 мм і більше.Принтери етикеток

Спосіб керування принтером.

Практично всі моделі принтерів мають вбудовану мову програмування. Використовуючи її, ви можете керувати принтером з власної програми за допомогою послідовних команд. При цьому, слід звернути увагу на те, щоб мова програмування була досить розвиненою, що характерно для принтерів середнього та вищого класу, а також мав набір російських шрифтів. Існують драйвери для всіх моделей принтерів, що дозволяють використовувати їх в якості стандартних у середовищі WINDOWS. Працюючи таким чином, необхідно мати програмний генератор штрих-коду. Для всіх моделей принтерів є прикладні пакети під WINDOWS, що дозволяють створювати на екрані етикетку з усіма необхідними атрибутами та виводити її в друк. Використання прикладного пакету під WINDOWS є найбільш поширеним способом керування принтером.

Додаткові опції термопринтера. Вибір принтера для друку етикеток може залежати й від його додаткових опцій. Які ж можливості пропонуються?

Godex

Ці та інші додаткові опції можуть істотно підвищити продуктивність. Наприклад, автоматичне обрізання скоротить кількість виконуваних оператором дій, а значить, зробить його роботу більш комфортною та швидкою.

TSC

Варто лише зазначити, що провідними марками за обсягом продажів принтерів етикеток є Godex та TSC, представлені нашою компанією широким асортиментом.

Toshiba

Компанія «Восток» пропонує широкий модельний ряд принтерів етикетки, а також широкий вибір витратних матеріалів для друку — самоклейні етикетки, наклейки, стікери, чекова стрічка, термопапір, картриджі для лазерних і матричних друкуючих пристроїв, термотрансферна стрічка для друку на термотрансферному принтері.

ribbon

lenta

І, звичайно ж, етикет-пістолети — засоби нанесення штрих-кодованих наклейок на товар.

   етикет-пістолет           

Якщо, проте, ви маєте труднощі з вибором відповідного принтера — ви можете звернутися до фахівців компанії «Восток» за більш детальною консультацією. За необхідності, фахівці нашої компанії інтегрують обладнання та програмне забезпечення в єдину комплексну систему, а також проведуть навчання Ваших фахівців.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA