RFID для магазину

Система радіочастотної ідентифікації у торговому залі дозволяє відстежувати та контролювати торговий процес, а також оперативно реагувати на певні моменти.

Автоматизація магазину одягу на основі RFID системи мінімізує вплив людського фактора при обліку товарів у магазині. Наприклад, інвентаризація у торговому залі з використанням обладнання RFID відбувається у кілька разів швидше, ніж шляхом технології штрихового кодування. Для впровадження RFID-обліку необхідно спеціальне радіочастотне обладнання та мітки.

Ціна питання. Вартість RFID системи для магазину.

Пост маркування знаходиться у центральному складі та обслуговує всю мережу магазинів.

Маркування. Щоб організувати у магазині систему обліку по RFID-мітках необхідно промаркувати товари мітками та зробити відповідні записи у базі даних: «створити мітку у системі».

Є кілька варіантів

  1. Нанести мітку на товар, покласти на антену, вибрати найменування товару зі списку, якщо це партія товару, то автоматично створюється список міток під цей товар.
  2. Співвіднести номер штрихового коду з номером мітки. Товар повинен бути промаркований штриховими кодами та бути з нанесеною RFID міткою. Для запису мітки виріб лягає на антену RFID зчитувача, сканером штрихового коду читається код виробу. Система автоматично співвідносить штриховий код та RFID код.
  3. Друк етикетки зі штрих-кодом та RFID міткою. 

Важливо! Ділянка маркування найвідповідальніша з точки зору «людського фактора». До співробітника пред'являються підвищені вимоги — він повинен відмінно розбиратися у товарі, асортименті, особливостях (моделі, кольори, розміри, під-розміри, ознаки). Саме на цій ділянці співробітник повинен працювати ідеально — безпомилково нанести мітку на відповідний товар.

RFID-мітки. При зчитуванні таких міток не потрібен контакт чи пряма видимість.

RFID-мітки для одягу

Потрібно лише розташування мітки у зоні дії зчитувача.

Мітки для одягу

RFID-обладнання. Для обліку та інвентаризації необхідні RFID зчитувачі та RFID антени. Для зчитування RFID-міток необхідно розташувати кілька RFID антен у торговому залі таким чином, щоб їх радіус дії покривав весь торговий зал і зчитував все мітки з товарів, які лежать на полицях. Для приймання товару можна використовувати ручний RFID зчитувач.

Ручний зчитувач

Полиці RFID. При використанні RFID-полиць відбувається інвентаризація у режимі реального часу. Інформація з міток товару передається в облікову систему. Можна «бачити» практично у режимі реального часу наявність, залишки або відсутність товару на полиці. Таке відстеження дозволяє оперативно керувати постачанням, підвезенням і розміщенням товару на полицях у конкретному магазині.

RFID вітрина — у загальному то рішення схоже на RFID-полицю, але дані про товар на вітрині у першу чергу отримує представник виробника. Якщо товар з вітрини продається, то зазвичай запускається стандартний ланцюжок: менеджер із закупівель повинен відстежити, що товар продався, оформити заявку, вислати заявку представнику виробника. На всі ці операції може піти тиждень, у цей час місце на вітрині буде пустувати. Є ще варіант, коли торгову точку повинен відвідати представник виробника: побачити, що на вітрині немає якихось позицій, а потім оформити та узгодити замовлення з менеджером по закупках. При оснащенні брендової вітрини RFID зчитувачем все вітрини регіону можна контролювати з одного офісу — як тільки товар «зник» з вітрини, робиться контрольний дзвінок у магазин, і висилається торговий представник для доставки товару.

Переваги RFID системи у торговому залі:

Принцип роботи

Кожен товар промаркований радіочастотною міткою. За допомогою RFID-антен здійснюється «спілкування» мітки з RFID-зчитувачем. Дані від мітки через антену та зчитувач передаються в облікову систему, переважно в 1С. На території всього торгового залу, а можливо і складах встановлюються зчитувачі, які реєструють мітки. Контроль відбувається автоматично. Таке RFID-рішення можна застосовувати не тільки у торговому залі та складі.

RFID антена для складу

RFID-система використовується також при обліку транспортних засобів на підприємстві, інвентаризації основних засобів, обліку одиниць товару, які здаються в оренду, у розважальних комплексах (аквапарках, басейнах, дитячих ігрових центрах, парках атракціонів і багато інших).

RFID для обліку транспортних засобів

Звертайтеся в компанію «Восток» — ми підберемо систему автоматизації, обліку та контролю саме для вирішення ваших завдань.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA