Пластикові піддони та харчові ящики - варіанти маркування етикетками

Завдання маркування пластикових піддонів та харчових ящиків все більш актуальна для багатьох підприємств. Від сільського господарства до автомобільної та космічної галузей. Маркування харчових ящиків необхідне для автоматичної ідентифікації, обліку переміщуваної в них продукції, обліку заробітної плати, відстежування руху сировини та напівфабрикатів.

Маркировка пищевых ящиков

Етикетка, що вплавляється для харчових ящиків та піддонів

Найнадійніший та довгостроковий спосіб маркування пластикових ящиків — етикетка що вплавляється. При виготовленні ящика або піддону, в його корпус вплавляється етикетка зі спеціального матеріалу. Етикетка припаюється в корпус ящика та стає його невіддільною частиною. Така етикетка називається In-Mould та виготовляється індивідуально та виключно під потреби конкретного замовника. Застосування такої етикетки доцільно на великих партіях. Такі ящики замовляють великі торгові мережі, розподільні центри та оператори з оренди пластикової тари.

In-Mould для ящика

Наступний варіант маркування пластикового ящика — самоклейні етикетки. Під кожен матеріал ящика обирається етикетка з відповідним шаром клею. Дуже важливий етап підбору та тестування. Невірно підібраний клей або брудна поверхня не забезпечать надійне кріплення етикетки. На фото нижче показані випробування етикетки. Етикетка наносилася на очищену й не очищену поверхню пластикового ящика. На очищеній поверхні коефіцієнт приклеювання 25, а на забрудненій — 3.

Важливо наносити самоклеючу етикетку на чисту та знежирену поверхню ящика. Це головний фактор, який впливає на коефіцієнт приклеювання. Фото після тесту з мийкою під високим тиском на неочищеній поверхні.

Тест этикеток для мясокомбината

Одним з найбільших виробників етикетки in-mould є компанія Inotec (Німеччина). Етикетки компанії Inotec розробляються та виготовляються як у вигляді, що вплавляються, так і у вигляді самоклейки. В етикетки можуть бути вбудовані RFID чіпи, що забезпечать можливість ідентифікації у декількох варіантах, а також для кодування додаткової інформації (партія, вага ящика). Перераховані вище варіанти маркування є довготривалими, розрахованими практично на весь термін експлуатації ящика.

Дешевий варіант маркування харчових пластикових ящиків

Для тимчасового маркування пластикової тари можна застосовувати звичайні поліпропіленові етикетки та для одноразового використання — паперові етикетки. Нанесення може бути як ручним, так й автоматичним за допомогою аплікатора. Основним ідентифікатором при маркуванні пластикової тари є штриховий код. Зазвичай використовують два варіанти — лінійний та QR-код.

Фахівці компанії «Восток», виходячи з досвіду впроваджених проєктів автоматизації обліку, рекомендують застосовувати відразу два типи кодування. Це дає гарантію успішної ідентифікації. Приклад обліку продукції на підприємстві по переробці рибної продукції. Звіти для системи обліку вивантажуються у вигляді файлу або web-сторінки.

Ідентифікується ящик з продукцією та співробітник. Контрольні місця дозволяють простежувати якість продукції, кількість у мікропартіях, а також автоматично формувати відомості по оплаті праці. Для ідентифікації співробітників застосовуються карти обліку заробітної плати, найчастіше це карта з RFID міткою, лінійним та QR-кодом.

Карта учета сдельной работы и рабочего времени

Задати питання

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA