Що таке термінал збору даних

Термінал збору даних (ТЗД) – пристрій, призначений для оперативного збору інформації про товар. В основному, застосовується для інвентаризації складу, обліку приходу або витрати товарів та інші операції у складському господарстві; організації виїзної (мобільної) торгівлі; у сфері послуг з виїздом до клієнта (логістика, кур’єрська доставка, склад).

Мобільний компютер Casio DT-X8

Термінали збору даних (англ. Portable data terminal) являють собою портативні пристрої – компактні мобільні переносі комп’ютери (КПК) з процесором та внутрішньою пам’яттю. Оснащені дисплеєм та різноманітними пристроями для введення даних: функціональною клавіатурою або сенсорним дисплеєм, вбудованим сканером штрих-кодових або RFID-міток, зчитувачем магнітних карток (опційно) та бездротовим зв’язком. У деяких моделях терміналів передбачена можливість розширення (збільшення об’єму) пам'яті.

За допомогою терміналу здійснюють збір інформації стосовно товару за допомогою зчитування штрих-кодів або RFID-міток, зберігання, накопичення, обробка та передача даних до інформаційної системи (бази даних). Більшість моделей мають можливість введення додаткових даних за допомоги клавіатури. Після того, як дані зібрані, оператор відправляє їх до персонального комп’ютеру для подальшої обробки отриманої інформації. Термінал може підключатися до комп’ютера різними способами: спеціальна підставка, підключена до послідовного порту комп’ютера, яка може бути зарядним пристроєм, інфрачервоний порт, Bluetooth, дротові з’єднання, місця доступу Wi-Fi та ін. (у залежності від моделі).

До деяких моделей ТЗД можуть бути підключені принтери для друку штрих-кодів. Це дозволяє одночасно проводити інвентаризацію та друкувати штрих-коди. Якщо у процесі роботи виявляються зіпсовані або невірні етикетки на товарах, то їх можна передруковувати та міняти на місці.

Усі пристрої збору даних мають спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє інтегрувати термінал збору даних у бізнес-процесі підприємства. Одна з найбільш поширених операційних систем для терміналів збору даних — Windows CE, що має звичний інтерфейс ПК.

Термінали збору даних Casio IT-800

Завдяки невеликим розмірам, вазі та простоті виконання мобільні термінали достатньо надійні та зручні в процесі експлуатації. Для промислових підприємств виготовляють спеціальні термінали з ударостійким корпусом, що має захист від вологи та пилу. Деякі моделі, наприклад, термінали серії CASIO DT-X8 та Symbol MC9590 витримують короткочасне занурення у воду або неагресивну рідину.

Компанія «Восток» пропонує широкий модельний ряд, що постійно оновлюється, терміналів збору даних.

Якщо ви не можете визначитися у виборі моделі терміналу, телефонуйте нам за номером (056) 720-90-37, надсилайте замовлення на електрону пошту vostok@pkf.dp.ua або через форму зворотного зв’язку на сайті. Наші спеціалісти нададуть усю необхідну інформацію та допоможуть обрати модель терміналу, яка оптимально підійде для рішення ваших завдань. Гарантія на терміналу збору даних забезпечується виробниками, а також нашим сервісним центром. Купуючи обладнання у компанії «Восток», ви отримуєте якісний сервісний супровід.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA