Облік на складі

Пропонуємо два методи ведення складського обліку. Їх умовно можна назвати «координатний» і «осередковий» тип обліку на складі.

Використовуючи осередковий метод, ви будете знати точну кількість товарних одиниць у кожному осередку, тобто кожен складський осередок стане окремим міні-віртуальним складом. Осередковий метод забезпечує можливість оптимальним способом використовувати складські площі, але при цьому, комірники повинні брати товар виключно з вказаного осередку, а не з того, який ближче до них.

Облік на складі

Крім того, всі співробітники складу повинні володіти певними навичками, певним рівнем кваліфікації та відповідальністю. Тому до їх підбору необхідно підходити з особливою ретельністю. Інакше система миттєво вийде з ладу.

Облік на складі

Координатний метод дещо простіше. Ми знаємо — де товар зазвичай знаходиться. При цьому, певну його частину можна знайти у сусідніх осередках або у зоні палетного зберігання. У картці кожної номенклатурної одиниці товару зазначена координата осередку, в якому він зазвичай зберігається, звичайно, на конкретному складі.

Вам слід врахувати такі нюанси:

 1. Склад у цілому розділений на певні осередки зберігання. Наприклад, координати осередку можуть виглядати наступним чином: А-01-02-3, де А — код рівня (поверху, ангара, відокремленого приміщення), 01 — номер ряду, 02 — номер шафи, 03 — полиця шафи.
 2. Система координат будується таким чином, щоб осередки, відсортовані за принципом їх адрес, обходилися комірником послідовно та по найкоротшому маршруту. 
 3. На всі полиці складу наклеюються стікери (наклейки) з адресою. Адреса полиці дублюється за допомогою штрих-коду.Облік на складі
  Це необхідно, щоб синхронізувати розташування товарів на складі з інформацією, що фіксується терміналом збору даних. Стікери необхідно друкувати на зносостійкому матеріалі.
  Облік на складі
  Поліпропіленові етикетки без проблем будуть служити три-чотири роки. Ряди та шафи маркуються великими табличками з номерами без штрих-кодів.
  Облік на складі
 4. Осередки зберігання показуються у всіх складських документах, щоб прискорити пошук товару. А рядки складських документів сортуються у порядку адрес осередків, щоб максимально оптимізувати маршрут пересування комірника. При цьому, можуть використовуватися як паперові документи, так і термінали збору даних.
 5. Якщо товари не мають штрихового коду, їх зручно маркувати при прийманні. З прибуткової накладної друкується стрічка стікерів відповідно до кількості одиниць отриманого товару. Звертаємо увагу, що даний метод забезпечує додатковий контроль. Якщо при наклеюванні залишилися зайві стікери — є недостача товару, якщо стікерів не вистачило — необхідно перевірити надлишки. Якщо на товар є штрих-код постачальника, то слід перевірити кількість за допомогою ТЗД.
  Облік на складі
 6. Видача також може контролюватися за допомогою процесу зчитування штрихових кодів.
 7. Внутрішній складський штриховий код, крім номенклатури, може включати будь-яку додаткову інформацію: номер партії, дату приходу, показники якості, тобто ті категорії, за якими в обліковій програмі здійснюється деталізація залишків ТМЦ.
 8. Процес приймання та відвантаження товарів, деталей або комплектуючих можна записувати за допомогою системи відеоспостереження з накладенням на відеозображення з 1С титрів, які коментують перебіг передвиборних процесів. Наприклад, при скануванні штрих-коду на відео виводиться прочитаний штрих-код і назва номенклатури, яка відповідає цьому штрих-коду. 

Решту доопрацювання та оптимізацію процесу у цілому ми можемо запропонувати після ознайомлення з конкретними завданнями та цілями складського обліку замовника.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA