Переваги флексодруку

Матеріал, на якому відбувається друк, контактує безпосередньо з друкарською формою, закріпленою на формному циліндрі. Завдяки використанню високоеластичних форм і мінімальному тиску у зоні друкарського контакту можливе друкування на різних матеріалах — папері, картоні, гофрокартоні, різних плівках, металізованій фользі, комбінованих матеріалах: самоклейний папір, термопапір, плівка.

Розвиток флексодруку викликаний тим, що для підприємств зараз дуже важлива високоякісна етикетка, а також захист від контрафактної продукції. В останні роки на ринку пакувальної продукції все сильніше стала проявлятися тенденція скорочення тиражів, а друкування невеликих замовлень на широкорулонних машинах виявилася економічно невигідною — і виробникам обладнання довелося терміново шукати вихід зі складної ситуації. Саме тому спочатку ряд фірм стали випускати нові моделі машин зі збільшеною шириною друкування. Це дозволило, при збереженні всіх переваг вузькорулонних машин (наявність окремих секцій, що міняються, відносно невеликий розмір), брати у друкування невеликі замовлення гнучких пакувань. Слідом за цим з'явилися спеціалізовані машини, створені, у першу чергу, для друкування на плівках. Також розвивалися і машини, призначені для друкування на картонному упакуванні. В останні кілька років частка сегмента універсальних машин на ринку постійно збільшується, але разом з тим основна частка придбаних машин для вузькорулонного друкування поки що припадає на виробництво наклейок і самоклейних етикеток.

Вузькорулонне обладнання зазвичай включає не менш чотирьох флексографічних секцій, найчастіше від шістьох до восьми. Особливий попит мають і комбіновані друкарські машини, об'єднавчі секції, призначені для декількох типів друкування. Крім перерахованого вище, машини для вузькорулонного флексографічного друку можна умовно розподілити на машини початкового, середнього та високого рівня.

Модулі для машин флексографічного друку

Основні переваги флексодруку

Крім застосування різних модулів, сама технологія флексографічного друку постійно удосконалюється, в ній починають застосовуватися УФ-флексографія, полімерні форми, виготовлені цифровим способом, комбінація флексографії з цифровою та трафаретною печаткою, збільшується кількість кольорів. Все частіше можливості флексографічного друку застосовуються для боротьби з підробленою продукцією. Ця тенденція проявила себе у появі модуля для виробництва RFID-етикеток.

Основні переваги друкування з використанням вузькорулонних машин флексографічного друкування:

Задати питання

Що ще почитати по темі

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA