Метод друку етикеток

Існує кілька методів друку етикеток, наклейок та стікерів. Вибір методу друку залежить від багатьох факторів: тиражу, якості друку, матеріалу, який використовується, числа кольорів та ін.

Основні методи друку етикеток

Флексодрук використовується для друку етикеток та рекламного матеріалу. При флексографічному методі друку використовують спеціальні друковані форми (кліше).

Флексодрук

В процесі флексографічного друку етикеток, фарба під низьким тиском переноситься з форм на матеріал-носій. Кожна форма виготовляється під індивідуальне замовлення. Тому флексодрук вигідний тільки при великих тиражах (50 тис. шт.). Флексодрук виправдає себе у максимальному ступені, якщо порівнювати його з іншими способами друку, тільки при значних обсягах. Основні переваги флексодруку — висока якість друку та великий вибір матеріалу. Якщо вам необхідно надрукувати яскраві та помітні етикетки для великотоннажної продукції, то кращого способу, ніж флесодрук, вам не знайти.

Термотрансферний друк здійснюють на термотрансферних принтерах. За допомогою ріббона (фарбувальної стрічки) інформація переноситься на етикетку або текстильну стрічку. Така етикетка стійка до перепадів температури та потрапляння сонячних променів. При термотрансферному друку можна використовувати різні матеріали: папір, картон, текстиль та синтетичні.

Термотрансферний друк етикеток

Для друку на них використовують різні види термотрансферной стрічки (ріббон).

Як друкувати етикетки на термотрансферному принтері?

Термотрансферний друк виявиться вигіднішим, ніж флексодрук, при невеликих тиражах (від 1 тис. шт.). Можна самим друкувати етикетки, якщо ви придбаєте термотрансферний принтер і витратні матеріали для нього.

Прямий термодрук — друк на спеціальних матеріалах (термоетикетках) за допомогою термопринтера. Під впливом температури термоматеріали змінюють структуру та колір. Термодрук поступається термотрансферному за якістю надрукованих етикеток.

Етикетка з різним терміном зберігання

Термоетикетки не підлягають тривалому терміну зберігання. Їх використовують для маркування товару з нетривалим терміном реалізації.

Етикетка для замороженої риби

Надрукована етикетка може зберігається не більше 3-4 місяців. Якщо ж необхідна етикетка з необмеженим терміном зберігання, то тоді застосовують термотрансферний друк етикеток на синтетичних матеріалах.

Поліпропіленова етикетка

Офсетний друк — це основний спосіб друку у сучасній поліграфії, у більшості випадків — машинний листовий друк. Офсет призначений насамперед для друку на папері та картоні. Для друку етикеток краще використовувати термотрансферний друк або флексографію.

Метод гарячого тиснення — друк на папері, тканині, самоклейних синтетичних матеріалах, шкірі та плівці із застосуванням різноманітних металізованих та голографічних барвників. Зображення при гарячому тисненні наноситься за допомогою кліше під тиском при певній температурі. Найчастіше тиснення використовують для декоративної обробки виробів, а не для друку етикеток.

Друк на листовій етикетці за допомогою офісного принтера. Самоклейні етикетки на аркушах формату А4 призначені для друку на офісному принтері. Це недорогий спосіб друку етикеток. Такий друк етикеток найчастіше використовують приватні підприємці та невеликі фірми. Самоклейні етикетки на аркушах формату А4 бувають різних розмірів. Кількість етикеток на аркуші варіюється від 1 штуки на аркуші до 65 штук на аркуші формату А4.

Етикетки А4 Етикетки А4

До недоліків таких етикеток можна віднести недовговічність матеріалу. Етикетки виготовлені зі звичайного паперу та не мають захисного шару. Спосіб нанесення таких етикеток — тільки ручний.

Друк цінників за допомогою етикет-пістолету. Етикет-пістолети бувають одно-, двох- та трьохрядковими.

Етикет пістолет

Вони служать для маркування продукції невеликими етикетками-цінниками. Кожен виробник включає різні символи для друку на цінниках. Стандартні вбудовані символи: цифри від 0 до 9, код, акрт, №, дата, вага, гр, грн, кг. Чим більше рядків в етикет-пістолеті, тим більше вбудованих символів.

Цінники на товар

Цінник на товар — це етикет-стрічка, яка застосовується для друку в етикет-пістолеті.

Друк етикеток на стрічковому принтері.

Стрічковий принтер

За допомогою стрічкового принтера можна створювати різноманітні самоклейні етикетки.

Друк етикеток на стрічковому принтері

Розмір та стиль етикеток може бути різним. У стрічкових принтерах використовується картридж зі стрічкою шириною 6 мм (1/4”), 9 мм (3/8”), 12 мм (1/2”) або 19 мм (3/4”).

Метод друку етикеток

Застосовується стрічковий принтер:

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA