Магазин «Світанок» — комплексний проект

Компанія «Восток» розробила та реалізувала комплексний проект автоматизації торгового процесу та безпеки у магазині «Світанок».

У магазині «Світанок» були встановлені — система відеоспостереження з 16 відеокамер, комп'ютерна та телефонна мережа, система озвучування та оповіщення, а також автоматизації обліку: п'ять касових місць, три робочих місця товарознавця та робоче місце бухгалтера.

Світанок — продуктовий відділ

Відеоспостереження — виділений сервер на базі «Patriot Pro-16», встановлено 16 відеокамер для огляду торгового залу, контролю відпуску товарів через касові місця, надходження їх на склад та спостереження на території біля магазину. Відеосистема Patriot відрізняється високою надійністю, малим споживанням ресурсів, відмінною можливістю їх обробки, а також аналізу подій.

Комп'ютерна мережа — вісім робочих місць. Вона виконана на базі D-LINK DES-1008D, для кабельної проводки використовувався кабель Siemon 9C5M4-E2. Телефонний зв'язок всередині магазину, а також із зовнішнім світом забезпечує міні-АТС Panasonic KX-TEM824RU.

Система озвучування та оповіщення створює сприятливу атмосферу у торгових залах, сприяє збільшенню кількості постійних покупців — у цей магазин дійсно хочеться зайти за покупками не один раз. У результаті, формується аудиторія лояльних споживачів. Рівномірну музичну атмосферу створює система з 36 вбудованих у підвісну стелю гучномовців Dynacord DL-94 та підсилювач Omnitronic MP-180. Для регулювання гучності у кожній із зон (територія перед магазином, торгові зали, бухгалтерія та офіс адміністрації) використовуються атенюатори E-Vol 100.

Ні для кого не секрет, що найголовніше для будь-якого магазину — це система товарного обліку. Вона впроваджена на базі програми 1С:Підприємство 7.7. «Торгівля + Склад». Були обладнані наступні робочі місця.

Схема робочого місця товарознавця

Робоче місце товарознавця

Всі поставлені ПК укомплектовані операційною системою Windows XP Professional. Це, крім надійної роботи комп'ютерів, забезпечує безпеку роботи підприємства у цілому. Для надійної та безперебійної роботи системи обліку ПК підключені до мережі 220 В через джерела резервного живлення APC UPS-525.

На складі магазину товар, який не має штрих-коду виробника, маркується за допомогою принтера етикеток Zebra LP-2824, причому, облікова програма на основі ознаки відсутності штрих-коду та кількості товарних одиниць сама формує необхідну кількість етикеток. Товарознавцю необхідно тільки перевірити накладну та підтвердити запит на друк етикетки.

Ваговий товар приймається на склад за допомогою ваг CAS DB-60H, зважується та маркується штрих-кодом на вагах з принтером етикеток CAS-LP15. Приймання товару та його інвентаризація (переоблік) здійснюються за допомогою терміналів збору даних Casio-930. На термінали збору даних встановлено програмне забезпечення Goods, яке дозволяє виконувати всі необхідні товарні операції: приймання товару на склад, інвентаризацію (переоблік), контроль цін товарів та ін.

Крім постачання, монтажу та налагодження обладнання фахівці компанії «Восток» провели навчання та тренінг персоналу, дали консультації та рекомендації про організацію роботи магазину. Здійснюється договірне обслуговування, технічна та консультаційна підтримка — повне гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA