Комплексний проект у садовому супермаркеті «Ботанік»

У супермаркеті «Ботанік» компанія «Восток» встановила систему відеоспостереження, яка складається із шести відеокамер; комп’ютерну та телефонну мережу, систему озвучування та оповіщення, а також систему автоматизації обліку; два касових місця, два робочих місця товарознавця, робоче місце бухгалтера.

Проект магазину — садовий супермаркет

Для відеоспостереження були встановлені виділений сервер на базі Patriot Pro-6, шість відеокамер для огляду торгового залу, відпускання товарів через касові місця, контролю за надходженням товарів на склад. Відеосистема Patriot відзначається високою надійністю, незначним споживанням ресурсів, прекрасною можливістю оброблення та аналізу того, що відбувається у залі.

Система озвучування створює сприятливу атмосферу у торговому залі, сприяє збільшенню кількості постійних покупців, фактично спрямована на створення цілої аудиторії, забезпечення лояльності споживачів: у цю крамницю дійсно хочеться зайти за покупками не один раз. Психологічний комфорт не менш важливий, ніж ціна товару. Рівномірний звук створює система із 24 вбудованих у підвісну стелю гучномовців Dynacord DL-94 та підсилювач Omnitronic MP-180. Для регулювання гучності для кожної із зон (територія перед крамницею, торгові зали, бухгалтерія та офіс адміністрації) використовуються атенюатори E-Vol 100.

Комп’ютерна мережа – вісім робочих місць. Вона була виконана на базі D-LINK DES-1008D, для проводки використаний кабель Siemon 9C5M4-E2. На базі міні-АТС Panasonic KX-TEM824RU забезпечений телефонний зв’язок усередині крамниці, а також — із зовнішнім світом.

Але найголовніше — це все-таки система обліку.

Замовник поставив завдання автоматизувати операції торгівлі, складського обліку і взаєморозрахунків із постачальниками й клієнтами. Як основа системи була вибрана платформа «1С 7.7:Торгівля та склад для України» завдяки її популярності та високій гнучкості. Типову конфігурацію 1С компанія «Восток» змінила та оптимізувала для роботи з торговим обладнанням: сканером штрих-коду, принтером друку чеків, вагами з друкуванням штрих-кодової етикетки та її обробленням під час продажу товару. Крім того, враховані побажання замовника та додані деякі функції для того, щоб зручно було здійснювати торгові операції.

Магазин «Ботанік» є центральним офісом мережі садових крамниць «Добриво» та «Садко». Тому однією з основних вимог була синхронізація інформації між крамницями про продаж та товарні залишки, а також можливість роботи з одною базою даних у будь-якій із цих крамниць. Щоб вирішити завдання, компанія «Восток» використала компоненти «1С:Управління розподіленими базами даних». Як канал зв’язку між крамницями (з урахуванням обсягу пакета даних для синхронізації) ми використали всю міську телефонну лінію, що була у крамницях, та стандартні модеми. Таке рішення дозволило уникнути додаткових витрат на мережеве обладнання, призначене для організації швидкісних каналів зв’язку або підключення до мережі Інтернет, при цьому, було забезпечено необхідну безпеку та стабільність синхронізації даних. Синхронізація та обмін даними між крамницями запускається як автоматично через певні проміжки часу, так і на вимогу (у ручному режимі).

Ні для кого не є секретом те, що посаду касира в супермаркетах є найбільш високо поточною. З метою швидкої адаптації нових касирів (щойно прийнятих на роботу), а також зменшення кількості помилок інтерфейс програми 1С на касових місцях був максимально спрощений, доступ до змінювання важливих даних — заблокований.

Дещо пізніше — вже у процесі експлуатації системи — фахівцями компанії «Восток» була здійснена адаптація програми 1С для роботи з інтернет-крамницею: тепер у замовника є можливість розміщення на сайті (в інтернет-крамниці) товарів із каталогу 1С, а також оперативної, автоматичної зміни інформації про ціни та наявність товарів у крамниці. Крім цього, автоматично обробляються замовлення, які надходять з веб-ресурсу, формується попереднє замовлення, рахунок-фактура, перевірка чи занесення даних у картку клієнта.

Робочі місця

Принтер етикеток Zebra LP-2824, встановлений на робочому місці товарознавця, дає змогу друкувати етикетки зі штрих-кодом та маркувати товар, який не має штрихового коду виробника. Слід наголосити, що модуль друку етикеток у програмі 1С налаштований у такий спосіб, що програма на основі ознаки відсутності штрих-коду, а також кількості товарних одиниць у прихідній накладній автоматично «формує» необхідну кількість етикеток для друкування. Товарознавцю необхідно тільки перевірити накладну та підтвердити запит на друк. З допомогою чекодрукуючих ваг CAS-LP15 фасується та маркується етикетками зі штрих-кодом ваговий товар.

Бездротовий сканер штрих-кода Metrologic Voyager MS-9535 використовується товарознавцем та старшим продавцем для приймання товару, а також під час інвентаризації крамниці (переобліку). Ми намагалися переконати замовника, що для приймання та переобліку товару доцільно використовувати термінал збору даних, але ціна стала вирішальним чинником. У цілому робота з бездротовим сканером штрих-коду достатньо ефективна. Головна відмінність роботи з бездротовим сканером від термінала збору даних (у цьому конкретному випадку) полягає у тому, що для здійснення операцій приймання товару та інвентаризації необхідна участь двох людей; один сканує товари, другий перевіряє та заносить дані про кількість товарів у комп’ютер. Усі поставлені комп’ютери укомплектовані операційною системою Windows XP Professional. Нагадуємо, що, крім надійної роботи комп’ютерів, ліцензійне програмне забезпечення дає змогу підприємству безпечно функціонувати у цілому. Лозунг «Легальність — шлях до успіху» актуальний завжди!

Електроживлення. Для забезпечення надійного електроживлення крамниці був встановлений стабілізатор напруги OPTIMUM+ 15000, а для безперебійної роботи облікової системи комп’ютери, принтери, сканери штрих-коду та ваги підключені до мережі 220 В через джерела резервного та аварійного живлення (ДБЖ) APC UPS-525. Час роботи обладнання від ДБЖ (джерела безперебійного живлення), якщо немає напруги у мережі 220 В, складає 15-20 хвилин. За цей час персонал крамниці встигає перемкнути живлення на автономний електрогенератор. Для зменшення напруги, яка споживається, до генератора підключається тільки чергове освітлення, облікова система, а також відеоспостереження.

Окрім постачання обладнання, фахівці компанії «Восток» провели навчання співробітників крамниці: касирів, старших продавців, товарознавців та бухгалтерів. Дали рекомендації та консультації щодо організації роботи крамниці. На даному етапі компанія здійснює гарантійне та післягарантійне обслуговування встановленого обладнання та систематично проводить консультації для персоналу. Ми забезпечуємо супермаркет «Ботанік» витратними матеріалами — картриджами, етикетками, касовими стрічками.

Про замовника

Садовий супермаркет «Ботанік» пропонує дизайн ландшафту та саду, озеленення, насіння, кімнатні рослини, квіти, мініатюрні дерева, кущі, обладнання та інструменти, добрива.

Контакти

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA