Організація складського обліку на оптових складах компаніїї «Топ»

Компанія «Топ» виробляє та реалізує гуртом канцелярські товари. Як наш замовник, вона поставила таку задачу: автоматизувати складський облік на гуртових складах. Тому компанія «Восток» встановила контрагенту комп'ютерне обладнання та програмне забезпечення: 1С:Торгівля та Склад, Windows Server 2003, Windows Professional. Крім цього, фахівці компанії «Восток» обладнали робочі місця:

Канцтовари компанії ТОП

Складський облік товарів у програмі

Штрихове кодування товарів, пакувань, місць зберігання

Метод штрихового кодування товарів, пакувань, місць зберігання та використання сучасних пристроїв для зчитування штрих-кодів дає можливість практично уникнути використання паперових документів при здійсненні складських операцій.

Штрих-код — адресне зберігання товару

За допомогою принтерів етикеток TTP-248M здійснюється маркування товарів або їх пакувань.

Після того, як замовлений товар підібраний та упакований, ящики та палети маркуються підсумковою контрольною етикеткою, яка друкується на принтері етикеток TТP-245. Після цього товар, упакований, згідно із замовленням, відправляється у зону відвантаження: його перевіряє оператор за допомогою сканера штрих-коду.

Принтери етикеток

Для маркування великої кількості одиниць товару та пакувань використовується принтер етикеток TTP-248M. Весь секрет у тому, що при порівняно невеликій вартості ця модель принтера оснащена внутрішнім намотувачем, який дає можливість швидко надрукувати необхідний тираж та нанести етикетки за допомогою аплікатора TOWA 65-30 на продукцію та її упакування.

На тих робочих місцях, де відсутня необхідність у великих обсягах маркування (склади, ділянки підбору замовленого товару, його пакування), використовується принтер етикеток TТP-245. Потенціал цієї моделі — до 5000 етикеток у зміну, що цілком задовольняє потреби виробничих та складських підрозділів. Для різних видів товарів та пакувань необхідні різні розміри та види етикеток. Конструкція принтера етикеток TТP-245 дозволяє легко та швидко змінювати рулони з етикет-стрічкою різних розмірів та ріббони, при цьому, не потрібне додаткового навчання персоналу.

Сканери штрихових кодів

На різних виробничих та робочих ділянках компанія «Восток» використовувала різні моделі сканерів штрих-коду. Ми навмисно не стали наполягати на сканері одного виробника та надали замовнику можливість вибору та порівняння. Були випробувані три моделі: Metrologic MS9520, Symbol LS 2208 та OPR-3001-USB. У результаті попереднього тестування кожна з них знайшла свою нішу: Metrologic MS9520 були встановлені у пункті приймання та сортування товару, OPR-3001-RS232 — на ділянці підбору та перевірки замовлень, а Symbol LS 2208 — у місці вихідного контролю та відвантаження. Особливо слід відзначити модель LS 2208: цей сканер штрих-коду з легкістю зчитував «нечитабельні» штрих-коди (дрібні та пошкоджені).

Термінали збору даних

Для проведення інвентаризації, а також для підбору замовленого товару компанія «Восток» поставила термінали збору даних Casio DT-930 та Cipher CPT-8001. Співробітники, що підбирають товар, відповідно до замовлення, отримують на руки переліки замовлень. На кожному з бланків, крім номера самого замовлення, є штрих-код необхідного споживачеві товару. Скануючи штрих-код на бланку замовлення, вони відкривають у терміналі відповідний документ — і вже автоматично формується звіт про замовлення. Фактично, тільки підбираючи та укладаючи товар на візок, співробітник за допомогою терміналу сканує штрих-коди на пакуваннях або виробах.

Висновок напрошується сам собою: це дуже зручно та значно полегшує працю персоналу. Після того, як замовлений товар підібраний, співробітник передає сформоване замовлення на стіл контролю та упакування, при цьому, вносяться дані з термінала. На комп'ютері звіряється перелік замовленого товару та звіту на терміналі збору даних. Якщо виникають розбіжності, то автоматично виводиться їх перелік. Якщо розбіжностей немає, співробітники, які упаковують замовлений товар, перевіряють фактичну наявність продукції та пакують її. При інвентаризації товару термінали збору даних працюють в іншому режимі: співробітники, які здійснюють інвентаризацію складу, зчитують штрих-коди зон зберігання (див. фото), а потім сканують упакування/товари, що знаходяться на стелажах та полицях. Отримані дані заносяться у комп'ютер та звіряються розрахункові дані з фактичними. У разі розбіжностей співробітник відразу бачить, де зберігається товар, та безпосередньо — який. Тоді здійснюється повторна перевірка.

Робочі місця на віддалених складах — робота з 1С через web-інтерфейс.

Робоче місце контролера відправлення вантажів

Робоче місце контролера відправлення вантажів — програмне забезпечення. Ліцензійне програмне забезпечення — шлях до успіху! Для компанії «ТОП» це не порожні слова, а реальність. Сервери працюють під управлінням операційної системи Windows Server 2003, на робочих місцях персоналу встановлені ПК з операційною системою Windows XP Professional. Програмний комплекс 1С:Торгівля та Склад 7.7 — серце системи. При цьому, компанія «Восток» істотно змінила та доповнила типову конфігурацію 1С:Торгівля та Склад 7.7.

Адресне зберігання товару на складі

Складське приміщення та стелажі умовно поділені на зони (осередки). Кожна зона, для максимально тривалого часу використання та стійкості до механічних впливів, промаркована поліпропіленовою етикеткою з певним номером, а також штрих-кодом, в якому зафіксовано номер осередку.

Етикетка поліпропіленова зі штрих-кодом

При надходженні товару на склад інформація про його сортування по зонах за допомогою терміналу збору даних Casio DT930 заноситься у 1С. Далі при друку складського документа (видаткової накладної), переміщенні та ін. комірник вже знає, в якій зоні знаходиться необхідний товар. Крім того, порядок товарів формується у такій послідовності, при якій переміщення комірника по складу буде оптимальним, що дозволяє скоротити час підбору або переміщення товарів.

Інвентаризація товару

Швидку інвентаризацію товару на складі забезпечують термінали збору даних Casio DT930.

Контроль приймання та відвантаження

Звертаємо вашу увагу, що у компанії «ТОП» з'явилася також можливість «вивантажити» з документа на ТЗД перелік штрих-кодів товарів/пакувань для контролю відповідності факту документу, тобто для вивірки по документах та реально поставлених/замовлених товарів, що поставляються, та фактично підібраним на складі. Друк підсумкової етикетки палети виконується за допомогою офісного лазерного принтера на листовій самоклейній етикетці А4-формату.

Оптимізація розміщення

Тут компанія «Восток» оптимізувала перевірку елементів зберігання на відповідність вільному об'єму, розміру та умовам зберігання товару.

Товарна історія

Штрих-код у документах

Тепер у замовника є можливість отримувати повний звіт про рух товару та завантаженні осередків. Докладний перегляд історії зберігання кожної партії товару та її переміщення, у тому числі й всередині складу. Вкладеність пакувань. Мало того, з'явилася можливість формувати вкладені упакування, причому, кожна одиниця упакування може містити різну кількість товару.

Про замовника

Компанія «Топ» була заснована у 1998 році у Дніпропетровську. В даний час «Топ» — одне з провідних підприємств з виробництва канцелярських товарів та гуртової торгівлі ними в Україні. 

До складу компанії входять такі підрозділи:

Компанія реалізує продукцію свого виробництва та імпортовану під власними ТМ:

Крім того, компанія «ТОП» є офіційним дистриб'ютором в Україні продукції відомих російських заводів «Луч» та «Гамма», які виробляють продукцію для дитячої творчості.

Контакти 

49051, Украина, Дніпро, вул. Каштанова, 11 
Телефон: (056) 7900708, (056) 7900709

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA