Облік зерна на току

Щоб швидко організувати облік на току, слід спочатку визначитися — що необхідно враховувати та які виробничі процеси контролювати. Найважливішою точкою обліку є автомобільна вагова, саме на цю ділянку доведеться основне навантаження з обліку та документообігу. Співробітник вагової буде обробляти документи з полів і внутрішні переміщення продукції між смугами, ЗАВ і складами зберігання.

Облік зерна на току

Щоб впровадити автоматизацію обліку на току знадобиться аналіз чинних бізнес процесів та опрацювання ув'язування чинного «паперового обліку» з програмним забезпеченням. На жаль, «калька» (перенесення схеми обліку з іншого підприємства) показує погані результати. За нашими спостереженнями саме спроба тиражування однотипних рішень є основною причиною проблем при автоматизації обліку. Впровадження автоматизованого обліку починається з автомобільної вагової. Потім схема обліку може поступово розширюватися. У ланцюжок обліку включаються талон комбайнера, маршрутний лист водія, завдання на внутрішнє переміщення.

Облік зернових

Система автоматизації на току дасть можливість різко збільшити швидкість введення даних і отримувати зведену інформацію для абсолютного та всебічного контролю трудових і виробничих ресурсів, а також дозволить вам приймати більш ефективні управлінські рішення у максимально стислі терміни. Крім того, система автоматизації скоротить до мінімуму вплив людського фактора на току. Завдяки оперативному обліку за допомогою програмного забезпечення 1С ви зможете забезпечити інформативний контроль від КПП до сховища зернових. До програми обліку, за рідкісним винятком, можливо приєднати практично будь-які електронні автомобільні ваги. Якщо на підприємстві використовуються механічні, тоді ми не рекомендуємо модернізувати їх «одним датчиком», а придбати повноцінні. Підібрати модель ви можете у нашому каталозі — автомобільні ваги. Зв'язка «автомобільні ваги + програма обліку» виключає ручне введення даних, що захищає від помилок або навмисного спотворення даних.

Ми рекомендуємо на початковому етапі автоматизувати введення даних і ініціювання подій за допомогою штрихових кодів. Є варіанти автоматичної ідентифікації з використанням RFID карт або RFID міток, але у цьому варіанті немає наочності. Радіочастотні технології можна буде залучити тільки тоді, коли система обліку буде повністю налагоджена, як кажуть наші фахівці — «під'єднати тіньовий контроль». Основний облік ведеться по штрихових кодах і на підставі паперових носіїв (первинних документів), а додатковий контроль транспортних засобів і карток водіїв здійснюється за допомогою RFID технології.

Підсумковий акт зважування автомобіля на ваговій

Штрихове кодування документів дозволяє значно прискорити операції обліку, знизити кількість помилок ручного введення, а також проконтролювати ланцюжок руху документів і хронометраж їх обробки. Забирається значна кількість безглуздих рутинних операцій, значно спрощується робота співробітників, і для керівників надається інформація про оперативну ситуацію на току.

Які ж переваги автоматизації обліку на току? 

По-перше, це запобігання втрат готової продукції. По-друге, автоматичне оформлення документації з першоджерела, тобто економиться час на її заповнення. Але й це не все!

Облік зерна на току

Беручи за основу наш досвід, там де ми впроваджували автоматизацію «з нуля», а також ті проекти, де наші фахівці переробляли «недороблені системи обліку» від колег по цеху, ми заявляємо — автоматизація обліку на току повинна впроваджуватися поступово. У першу чергу слід встановити облікову програму 1С та під'єднати до неї автомобільні ваги. Користь підприємство отримує відразу. Виключається ручне введення результатів зважування. Потім слід встановити принтери етикеток (або чеків) для роздрукування квитанцій, актів зважування, маршрутних листів і завдань на переміщення. Після того, як буде налагоджена робота з «первинкою», можна у систему підключати обліковців, комірників і контроль по складах зберігання. На наступному етапі додаються талони комбайнера та завдання з центрального офісу. Крім автоматизації обліку, ми рекомендуємо вести відеоспостереження у контрольних точках на току: КПП, вагова, загальний огляд смуг, бункери ЗАВ, ворота складів зберігання.

Розпізнавання автомобільних номерів якоюсь особливою цінності для обліку та контролю на току не представляє. В якійсь мірі це просто модна опція. Якщо є кошти, тоді можна придбати в якості запобіжного додаткового контролю.

Після того, як система автоматизації на току буде закінчена, здійснювати контроль буде набагато легше: до камер відеоспостереження можна буде під'єднатися через мережу Інтернет. Чіткі та максимально точні звіти забезпечать високу оперативність і унікальну правдивість даних у конкретний час, завдяки автоматизації всієї системи. Щодня система автоматизації на току буде формувати вам зведений документ про надходження зерна у результаті збирання врожаю та готувати звіт по кожній робочій зміні.


Вибір за вами: здійснювати облік виробництва по-старому або забезпечити свою компанію конкретними перевагами на сучасному ринку.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA