Інвентаризація основних засобів

Інвентаризація — це метод контролю за збереженням майна підприємства, а також правильністю показування даних у бухгалтерському обліку. Інвентаризація дозволяє своєчасно виявити та виправити розходження між фактичними даними, отриманими у результаті проведення інвентаризації, і даними бухгалтерського обліку.

Результатом інвентаризації є — повна та правдива фінансова звітність підприємства.

Основні завдання інвентаризації:

 1. виявлення фактичної наявності майна;
 2. порівняння фактичної наявності майна з даними бухгалтерського обліку;
 3. визначення надлишків та нестачі;
 4. перевірка умов експлуатації основних засобів;
 5. виявлення об’єктів непридатних для використання, а також тих, що не використовуються.

Для проведення інвентаризації основних засобів назначається інвентаризаційна комісія. Інвентаризації підлягають усі матеріальні активи компанії незалежно від їх місцеперебування. Інвентаризації підлягає усе майно, що належить іншим підприємствам (те що було отримано в оренду або зберігання), та майно, що знаходиться за межами підприємства. Інвентаризація майна виконується по його місцеперебуванню у розрізі матеріально відповідальних осіб.

Для проведення інвентаризації треба провести перевірку:

Дії по проведенню інвентаризації:

 1. огляд фізичної наявності об’єктів інвентаризації;
 2. маркування об’єктів інвентаризації;
 3. складання інвентаризаційних описів окремо для кожного виду основних засобів;
 4. складання порівняльних відомостей;
 5. ведення інвентаризаційних засобів;
 6. показ результатів інвентаризації у бухгалтерському звіті.

Автоматизація інвентаризації основних засобів вирішується та спрощується за допомоги технології штрихових кодів або RFID-міток. Для збору інформації використовується термінал збору даних (ТЗД), за допомоги терміналу можна оперативно отримати інформацію стосовно об’єкта, а також зчитавши мітку підтвердити фактичну наявність. Для маркування використовуються різні види етикеток, бирок, наклейок та RFID-міток. Штрихові коди друкуються за допомоги принтерів етикеток. Якщо для ведення обліку ви використовуєте програму 1С, тоді для інвентаризації рекомендуємо використовувати ТЗД з ПЗ Mobile SMARTS — драйвер інвентаризації основних засобів за допомогою ТЗД MS-1C-INVENTORY-CHECKING-DRIVER. Електронна ліцензія на один термінал збору даних.

Інвентаризація в офісі

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA