Автоматизація обліку кег

Автоматизація системи для простежуваності кег охоплює кілька етапів: присвоєння номера, маркування кег, інвентаризація, облік на складі, облік повернення, облік сервісу та ремонту.

Присвоєння номера

Ми рекомендуємо зареєструватися у всесвітній системі GS1 і отримати номер підприємства. Для обліку оборотної тари у цій системі використовується формат номера GRAI (Global Returnable Asset Identifier). Цей номер складається з префікса підприємства, номера типу майна, порядкового номера. Розряди «тип майна» підприємство присвоює самостійно і вони можуть збігатися з нумерацією, прийнятою на підприємстві до автоматизації.

Маркування кег

На даному етапі номера наносяться на одиничні вироби. Найдешевший спосіб — це етикетки з 1D кодуванням. Штрих-код несе у собі закодовану інформацію про підприємство, ідентифікаційному номері типу кеги, ідентифікаційному номері кеги.

Облік кег

Облік кег

Для маркування, що не видаляється, на кеги за допомогою лазерного або ударного маркування можуть наноситься 2D коди та буквено-цифрова нумерація. При цьому, як носій ідентифікації використовується етикетка з лінійним 1D кодом, а 2D кодування використовується для відновлення етикетки. Крім етикеток і прямого маркування 2D кодами набирає популярність маркування кег RFID мітками.

Облік кег

При цьому, основний облік ведеться за штриховими кодами, а RFID мітки забезпечують тіньовий безконтактний контроль у контрольних точках.

rfid мітка для кеги

Використовується спеціальна RFID бирка для металу MVM-51-51.

Інвентаризація

Після маркування кег штриховими кодами, виконується інвентаризація та занесення інформації у базу даних за допомогою терміналів збору даних. Після інвентаризації слідує приймання на склад, складський облік і видача зі складу.

Облік кег

На складі зчитується штрих-код терміналом збору даних і передається інформація про прийняту або виданої продукції в базу облікової системи. При поверненні кег на склад обов'язково повинен читатися штрих-код. Таким чином дані про повернення кег заносяться в облікову систему підприємства. Найчастіше такою системою є програма «1С: Підприємство».

Програмна частина

На термінали збору даних встановлюється програмне забезпечення, яке зв'язується з базою даних облікової системи та дає інформацію про кегу: кому, коли була відвантажена, коли була повернута, коли останній раз здійснювався ремонт кеги.

Вигоди впровадження системи

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA