Системи автоматичної ідентифікації

Системи автоматичної ідентифікації

Системи автоматичної ідентифікації поділяються за видами використовуваної технології: штрихові коди, радіочастотна ідентифікація, розпізнавання об'єктів на відео, чіпи, магнітна смуга, біометрія.

Штрихові коди

Найпоширеніша та доступна це технологія штрихового кодування. Штрих-коди застосовуються для ідентифікації товарів, документів, пропусків, посвідчень водіїв (США), посвідчень особи, упакування. Стандартизацією та присвоєнням міжнародних штрих кодів займається організація GS1.

RFID технологія

Другою за доступністю та поширенню є технологія радіочастотної ідентифікації (Radio Frequency Identification). Найбільш поширені перепустки систем доступу, брелоки систем доступу. Набирає популярність RFID для товарів і упакування продукції — EPC (Electronic Product Code, Електронний код продукції). Широко застосовується автоматична ідентифікаційна система транспорту, об'єднана з GPS-ГЛОНАС приймачем. Ця система, в основному, застосовується у судноплавстві.

Для харчових продуктів — паперові етикетки з RFID мікросхемами.

Паперові етикетки з RFID мікросхемами

Для обліку в аквапарках та парках розваг — силіконові RFID браслети з чіпами всередині.

RFID браслет

Автоматична ідентифікація вагонів по RFID мітках

Система забезпечує оперативне отримання даних про місцеперебування вагонів по контрольних точках. Може використовуватися спільно з залізничними вагами для автоматизації операції зважування.

Автоматична ідентифікаційна система транспорту

Автоматична відеоідентифікація

В області відеоідентифікації є кілька напрямків: розпізнавання автомобільних номерів та розпізнавання номерів залізничних вагонів, розпізнавання осіб, розпізнавання предметів, розпізнавання та верифікація (порівняння з еталоном) предметів.

Розпізнавання автомобільних номерів

Для розпізнавання номерів автомобілів в системах відеоспостереження використовуються спеціалізовані модулі — в Інтелекті це «Ураган» Slow-1, у Trassir — AutoTRASSIR LPR-1-30

Розпізнавання номерів залізничних вагонів

ПЗ «ЖД-Інтелект-1» для розпізнавання номерів вагонів, ліцензія на 1 відеоканал

Системи автоматичної ідентифікації постійно розвиваються й удосконалюються. Технології взаємно інтегруються для досягнення кращого ефекту від застосування.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA