Облік утилізації ТПВ

Проблема вивезення, сортування та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) є досить складною та у багатьох країнах досі невирішеним глобальним завданням. Однією з підзадач при утилізації твердих побутових відходів є облік ТПВ.

Облік ТПВ

Без організації нормального та повноцінного обліку про економічну доцільність проектів утилізації та перероблення ТПВ можна забути.

Проблеми у системі управління утилізації ТПВ

 1. Не існує точної та повної бази даних клієнтів і використовуваного обладнання (контейнерів для сміття).
 2. Немає можливості контролювати грошові потоки. Гроші часто сплачуються водіям машин для вивезення сміття.
 3. Немає можливості відстежити та проконтролювати процес вивезення сміття.

Щоб вирішити головну задачу обліку, необхідно розбити її на кілька підзадач

 1. Облік і контроль приймання ТПВ на полігоні.
 2. Облік і контроль приймання ТПВ у клієнтів — приватних осіб і організацій.

Облік ТПВ

На полігоні важливо забезпечити облік привезеного вантажу на майданчик, а також контроль дотримання процедури приймання та оформлення ТПВ (безпровідне відеоспостереження).

Можливість контролювати повинна бути як на полігоні, так і віддалено, наприклад, з муніципального офісу.

Відеоспостереження на вагову

Завдання обліку і контролю на полігоні вирішується за допомогою інтеграції систем: відеоспостереження, ідентифікації транспорту, автомобільних ваг та облікової програми (найчастіше — це облікова програма 1С).

Правильно сконфігурована та налаштована система дозволяє повноцінно вирішити завдання обліку та контролю утилізації ТПВ на полігоні.

акт зважування автомобіля на ваговій

При цьому, запобігається змова та утилізація лівих вантажів, вивіз з перевантаженням, приймання «чужих» автомобілів з ТПВ.

Облік ТПВ

Облік ТПВ ведеться по тоннажу, а не по кузову. Зважування ТПВ не дозволить халтурити водіям, і тоді вони будуть вивозити все сміття. Гнучку облікову програму ми підстроюємо під кожного клієнта індивідуально.

У системі обліку ТПВ можуть використовуватися ваги будь-якого типу: від автомобільних до товарних.

Облік ТПВ

Переваги автоматизованого обліку утилізації ТПВ

 1. Точна клієнтська база.
 2. Правдива база даних використовуваного обладнання.
 3. Контроль процесу вивезення та розвантаження сміття.
 4. Адаптована під кожного клієнта облікова програма. 

При побудові системи досить просто оцінити економічний ефект і доцільність

 1. Автоматизація вагової дозволяє скоротити час на зважування та оформлення документів з 15 хвилин до 5 хвилин, що сприяє збільшенню пропускної спроможності пункту збору ТПВ до ... автомобілів на добу, обсягів утилізації та перероблення, відповідно, зростають доходи підприємства на ... грн на добу (місяць, рік).
 2. Запобігання змови охорони, вагаря та водія — не оформлений вантаж — від 2800 грн за автомобіль. Причому таких неоформлених вантажів і автомобілів може бути досить багато.
 3. Запобігання перевантаження або недовантаження — від 500 грн за одне зважування.

Завдання обліку та контролю приймання ТПВ у клієнтів вирішується за допомогою інтеграції в єдиний комплекс інших систем автоматизації обліку та контролю: GPS-навігації та RFID міток. Зазвичай, виходячи з досвіду закордонних компаній, це завдання вирішується на другому етапі автоматизації обліку ТПВ, тобто після того, як повноцінно запрацювала система обліку та контролю на полігоні.

За допомогою контролерів GPS-навігації та RFID міток можна відстежити як маршрути пересування транспортних засобів, так і з якими контейнерами проводилася робота. По всіх маршрутах і кожному контейнері можна створювати звіти за період.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA