Послуги по доопрацюванню 1С

Зручний пошук для касира

Вбудований пошук в робоче місце касира виконує пошук по артикулу, але при цьому потрібно вказати його точно «символ в символ». Також незручність становило те, що вбудований пошук знаходив товари на всіх торгових точках.

Рішення: Була виконана модифікація інтерфейсу РМК. Додана кнопка «Пошук по артикулу», яка викликає пошук при натисканні на неї або при натисканні на клавіатурі кнопки «Пропуск». Артикул можна вводити не повністю (частина артикулу або тільки цифри). Пошук ведеться тільки по складу торгової точки.

Зовнішня обробка в 1С

В результаті пошуку касир вибирає товар з необхідними характеристиками (розмір, вага виробу) та він додається у таблицю продажів.

Округлення суми оплати

Вбудований механізм округлення суми оплати дозволяє налаштувати округлення тільки в сторону покупця. Для замовника було важливо, щоб округлення виконувалося за математичними законами.

Рішення: Доопрацьований механізм перерахунку суми оплати (сума округлення враховується шляхом коригування підсумкової знижки на чек).

Облік надходжень та вилучень готівки з каси 

На початку тижневої зміни вноситься розмінна монета у касу. Протягом зміни касири можуть оплачувати орендну плату, купівлю госп. товарів, забирати свою зарплату, видавати суму повернення з готівкової каси. Необхідно було налагодити облік готівки, бо не було такого вбудованого механізму.

Рішення: Облік будуть вести за допомогою документів «Прибутковий касовий ордер» та «Видатковий касовий ордер». Тому, що у касира немає доступу до документів, вони створюються програмно. При внесенні грошей була використана кнопка «Службове внесення грошей», яка в «Роздробу» призначена для роботи з РРО. При натисканні на неї у касира запитується сума внесення грошей у касу та автоматично створюється документ надходження грошей. У документі вказується відповідальна особа. При службовому вилученні грошей у касира запитується сума службової операції та з'являється вікно вибору із зазначенням типу операції.

Зовнішня обробка в 1С

В результаті створюється «Видатковий касовий ордер» із зазначенням відповідальної особи та видом операції вилучення грошей у поле коментар.

АРМ надходження товару

На основі документів надходження товарів створюється «Встановлення цін номенклатури» та «Встановлення цін в магазині». В 1С 7 був спеціалізований «Прибутковий ордер», який виконував надходження товарів на всі склади та по одному постачальнику. Був написаний аналог в 1С8 з урахуванням специфіки. АРМ аналізує заповнений документ та сам розбиває товари по складах.

Зовнішня обробка в 1С

Для товарів, що надійшли, можна зручно роздрукувати цінники натисканням кнопки «Друк цінників».

АРМ друку цінників товарів

Вбудована обробка друку цінників має ряд незручностей (немає можливості форматувати рядок характеристик товару, вбудований редактор шаблонів періодично виходить у помилку). Вирішено було створити свою обробку друку цінників на підставі документів «Надходження товарів» та «Встановлення цін номенклатури в магазині».

Зовнішня обробка в 1С

Шаблон цінника.

Зовнішня обробка в 1С

Залежно від числа встановлених характеристик в товарі, змінюється виведення цінника на друк. Ціна товару перекреслена, бо всі товари продаються зі знижкою в залежності від виробника та групи товарів.

Звіти для продавців, що викликаються з РМК

Замовник заявив про необхідність виводити звіти з продаж та залишкам для продавця. З правами РМК касир не може зайти у розділ звітів в 1С. Ще необхідно контролювати рух грошових коштів.

Рішення: В обробку роботи з чековим принтером доданий механізм виклику звітів. Касир натискає на кнопку «Звіт без гасіння» після чого вибирає тип звіту.

Доопрацювання 1С: Роздріб

Ви можете переглянути звіт по залишках на поточний момент, продажах за день, тиждень та діапазон часу. Звіт з продажу.

Доопрацювання 1С: Роздріб

У звіті показується розбивка по оплатах готівкою та картою. Після закриття показується звіт по касі.

Доопрацювання 1С: Роздріб

Звіт враховує: початковий залишок в касі (до початкового періоду формування звіту), надходження службовим внесенням, показує документи вилучення грошей та тип операції, суму продажів та загальний підсумок. При виборі друку звіту з чекового принтера виходить службовий чек.

Службовий чек

Перенесення залишків

Для перенесення бази з 1С 7 в 1С 8 була написана зовнішня обробка, яка переносила номенклатуру та залишки. Обробка переносить ієрархію тек номенклатури, створює товари з характеристиками, переносить базу контрагентів. Для вивантаження даних з 1С 7 був доопрацьований вбудований механізм вивантаження файлів в термінал збору даних.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA