Автоматизація приймання зерна

Автоматизація приймання зерна — прискорює операції приймання, зважування, спрощує роботу з документами, значно зменшує людський фактор та помилки.

При автоматизації прийманні зерна — результати видно відразу: які автомобілі були зважені, скільки продукції отримано з полів (масивів), конкретних комбайнів або бригад. В оперативному режимі можна контролювати отримання зерна, його розміщення по смугах зберігання, очищення в зерноочисному агрегаті (ЗАВ).

Зерновий ток — це територія з обладнанням, комплексом машин на післязбиральному обробленні зерна та майданчиками тимчасового зберігання (смуги). На зерновому току зерно приймають з полів через автомобільні ваги, зважують, очищають, сортують, тимчасово зберігають, протруюють, сушать, розміщують в складах тривалого зберігання.

Найважливішою точкою обліку є автомобільна вагова. Через автомобільні ваги приймається зернова продукція з полів, виконується облік внутрішніх переміщень, відпускання продукції споживачам та на внутрішні споживання підприємств.

Автоматизація приймання зерна - автомобільна вагова найважливіша точка обліку

Базова технологія автоматизації обліку на зерновому току — штрихове кодування. По-перше, це найдешевший спосіб автоматизувати облік та документообіг. По-друге, у разі будь-яких збоїв обладнання, зберігається можливість переходу на паперову традиційну роботу. Система автоматизації обліку не скасовує паперовий документообіг, весь облік ведеться на підставі первинних паперових документів, автоматизація дозволяє обробляти документи та дані швидше, виключаючи людський фактор та помилки, звичайно перевантажених в гарячий сезон співробітників.

Застосування RFID ідентифікації (радіочастотної) ми рекомендуємо тільки після ідеально налагодженої роботи системи по штрих-кодах та паперових документах. Попри на те, що ми продаємо RFID обладнання та створюємо системи обліку на базі цієї технології. Мало хто розповідає про те, які проблеми виникають на підприємствах, коли в гарячий сезон виходить з ладу RFID система. Зазвичай RFID замовляють або дуже грошові клієнти - «хочу», або для іміджевих понтів, як «впровадження інновацій». Робота системи автоматизації обліку та ідентифікації на базі RFID відразу на увазі істотні вкладення як в систему, так і резервний фонд обладнання. Інакше може виявитися, що при «вдалому» збігу обставин, наприклад, грозовому розряді, вийде з ладу зчитувач або контролер, які на складі в Україні ніхто не тримає, та які приїдуть «під замовлення» через пару місяців. Повторимо нашу рекомендацію - застосування RFID ідентифікації (радіочастотної) ми рекомендуємо тільки після ідеально налагодженої роботи системи по штрих-кодах та паперових документах.

Автоматизовані пункти приймання зерна — це повний комплекс вдосконаленої техніки, автомобільні ваги, високотехнологічні бункери для завантаження та вивантаження зернових культур, будівлі та споруди, оснащені спеціальним обладнанням, що працюють в єдиній та злагодженій системі.

Автоматизація приймання зерна

Принцип роботи такого пункту полягає в тому, що починаючи з контрольно-пропускного пункту (КПП), він налаштовується для співробітника, що займає конкретну посаду. За допомогою терміналу збору даних (ТЗД) заноситься інформація про водія та автомобіль, який приїхав на пункт приймання зерна. Потім друкується пропуск на принтері етикеток — та тільки після цього машина заїжджає на територію.

Приймання зерна

Потім бездротовим зв'язком (Wi-Fi) дані миттєво надходять в систему обліку підприємства, найчастіше це програма 1С. Наступний етап полягає в тому, що завантажений зерном автомобіль проїжджає на автомобільні ваги для точного зважування.

Автоматизація приймання зерна

На елеваторі ми рекомендуємо використовувати автомобільні ваги з НГЗ 60-80 тонн. Потім співробітник елеватора видає акт першого зважування.

Автоматизація пункту приймання зерна

Перед розвантаженням зерна береться проба та визначається його сортність. Для цих цілей на елеваторах лаборанти-технологи використовують ваги-вологоміри. Такі високоточні ваги є універсальним приладом для визначення вологості зерна з метою контролю якості продукції.

Вологоміри для зернових

Після зважування автомобіля, його розвантажують, та він знову їде на зважування, після чого водієві видається акт другого зважування.

Акт зважування автомобіля на ваговій

Всі дані обробляються в обліковій програмі та будуть готові вихідні документи. Причому, вони будуть раніше, ніж водій встигне дійти до бухгалтерії.

Зчитування лінійного штрих-коду документа

При автоматизації приймання зерна — можна оперативно отримувати звіти: які автомобілі були зважені, скільки продукції отримано з полів (масивів), конкретних комбайнів або бригад. В оперативному режимі можна контролювати отримання зерна, його розміщення по смугах зберігання, очищення в зерноочисному агрегаті.

Весь процес на елеваторі супроводжується відеоспостереженням.

Камери встановлюються на контрольних точках (заїзд/виїзд автотранспорту, завантаження/розвантаження зерна, маршрут прямування транспорту), а також можливий варіант віддаленого контролю через Інтернет за допомогою IP-камер відеоспостереження.

Завдяки системі автоматизації пункту приймання зерна збільшується його пропускна здатність, здійснюється чіткий облік процесу — від початку та до кінця приймання зернових, значно скорочується кількість розкрадань, аж до повної їх ліквідації. А прості та чіткі звіти дають можливість адміністрації підприємства «тримати руку на пульсі» та бути в курсі всього процесу.

Приймання зерна без автоматизації

Автоматизація системи абсолютно виключає людський фактор. Всі ланки роботи підприємства знаходяться під контролем. Незалежно від масштабів та обсягів експорту, за гранично короткі терміни на вашому підприємстві будуть виконані максимально ефективно, швидко та якісно роботи по автоматизації пункту. Перевага системи полягає в тому, що облік зерна здійснюється у кількісному та якісному вираженні, а для зберігання зерна це дуже важливо. Розвиток автоматизації — безперервний процес, з ним буде розширюватися й ваше виробництво.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA