Автоматизація автомобільної вагової

Автоматизація автомобільної вагової

Основні цілі автоматизації процесу зважування автомобілів — зменшити вплив так званого «людського чинника», виключити можливість спотворення співробітниками результатів вимірювання маси, збільшити швидкість обробки даних та формування документів.

Основні вигоди від автоматизації обліку на автомобільній ваговій

 1. Значне зниження «людського фактора».
 2. Прискорення роботи з документами.
 3. Збільшення пропускної здатності вагарні.
 4. Зниження навантаження на співробітників.
 5. Зниження вимог до кваліфікації та навчання співробітників.
 6. Зменшення помилок, описок.
 7. Швидкий розбір розбіжностей в документах та реальній вазі.
 8. Спокійний сон засновників — всі процеси під контролем.

Автоматизоване робоче місце

Якщо на вашому підприємстві є встановлені та нормально функціонуючі електронні автомобільні ваги, то нашим фахівцям для автоматизації обліку на вагарні необхідна інформація про модель ваговимірювального термінала та про виробника ваг. Бажано надати фото терміналу, вид з лицьової панелі та вид роз'ємів підключення до комп'ютера. Якщо ваг немає, та ви плануєте придбати автомобільні ваги та автоматизувати облік, ви можете підібрати та замовити їх в нашому каталоз — купити автомобільні ваги.

Автоматизація автомобільної вагової

Інтеграція систем в єдиний інформаційний комплекс

Комплексна система вагового контролю автотранспорту — це результат інтеграції системи обліку, відеоспостереження та автомобільних електронних ваг. Рішення має попит на промислових підприємствах, у найрізноманітніших логістичних комплексах, портах, складських терміналах, елеваторах, токах, пунктах приймання сільськогосподарських підприємств. Інтеграція всіх систем в єдиний інформаційний комплект дозволяє отримати максимальну ефективність в обліку та контролі. Основна вигода у швидкості контролю всіх операцій та документів, а також у максимальному виключенні людського фактора. Будь-яке відхилення від норми максимально швидко досліджується та усувається.

Фахівці компанії «Восток» часто стикаються з ситуаціями, коли недостачі та махінації розкриваються через місяці та навіть роки після звільнення співробітників, які цим займалися. Комплексна інтеграція, яку пропонує ТОВ «Восток» дозволяє знаходити проблемні операції або неузгодження обліку протягом оперативної зміни. Пропонований нами підхід економить час, нерви та гроші!

Підвищення ефективності співробітників

На проектах автоматизації бізнесу фахівці компанії часто стикаються з перевантаженістю персоналу. Це, до речі, одна з неявних, але дуже істотних проблем в ефективності роботи підприємства та проблем в обліку. Співробітники перевантажені рутинними операціями та численним перезаписом інформації у різних журналах. Подібна ситуація заважає розвитку підприємства, співробітники не хочуть розвитку та розширення персоналу, бо на їх думку це тільки збільшить на них навантаження. Як в анекдоті.

Зять до тещі приходить та запитує: «Мамо, а ви ще земельки в оренду взяли?»
— «Ой, а як ти дізнався, зять, дорогий?»
— «Так у вас кінь за сараєм повісився.»

Якщо у підприємства є плани з розширення, збільшення продуктивності, то життєво необхідно зменшити навантаження на співробітників, зробити їх робочі місця, інтерфейси програмного забезпечення та документообіг максимально ергономічними та зручними. Чим менше ручного введення в операціях обліку, тим краще. При цьому, важливо дотримуватися правила управлінського та бухгалтерського обліку — весь облік ведеться тільки на підставі первинних документів та перевіряється тільки за первинними документами! Система, крім контролю та автоматизації документообігу, спрощує роботу співробітників підприємства:

 1. менеджерів вагарні;
 2. операторів ПК;
 3. бухгалтерів;
 4. водіїв;
 5. лаборантів;
 6. менеджерів з продажу та логістики;
 7. співробітників відділу якості;
 8. керівників виробництва.

На деяких підприємствах роботу менеджера вагарні можна перевести у повністю автоматичний режим. У цьому варіанті автоматизації обліку водій самостійно ініціює операцію зважування автомобіля, отримує документи зважування. Доцільність повністю автоматичної реєстрації ваги транспортного засобу визначається для кожного підприємства або ділянки індивідуально за результатами бізнес-аналізу. Повністю автоматизована вагова має попит рідко та підходить для вузькоспеціалізованих підприємств.

У практиці фахівців компанії «Восток»: виробництво та відпускання промислових газів, бетонні заводи, кар'єри. У більшості випадків автомобільна вагова є ключовою точкою обліку, яка виконує не тільки функцію зважування вантажів, але й реєстрацію документів, оформлення супровідної документації, координацію переміщення транспортних засобів по території підприємства, управління розвантаженням або навантаженням на складах.

Активація водієм операції зважування може виконуватися по зчитуванню штрихового коду документа або картки співробітника.

Крім ідентифікації по штрих-кодах, можна здійснювати активацію по сигналу зчитувача RFID-міток. Конкретна реалізація залежить від особливостей підприємства, головне — це простота, надійність та швидка окупність.

Програмне забезпечення для автомобільних ваг, яке пропонує компанія «Восток», відрізняється від інших програмних продуктів універсальністю та гнучкістю налаштування функціональності. Рішення базується на платформі 1С: Підприємство, що надає можливість синхронізації з основною обліковою базою підприємства: 1С: Бухгалтерія, 1С: Управління торговим підприємством (УТП), 1С: Управління виробничим підприємством (УВП). Програмне забезпечення сумісне з усіма типами ваговимірювальних терміналів, необхідні драйвери оперативно дописуються при наданні протоколу обміну. Пропоноване нами рішення налаштовується під бізнес-процеси підприємства, а не навпаки, коли бізнес-процеси намагаються підігнати під функціональність програми.

Автомобільні ваги — опрацювання моделі роботи з картами обліку

При налаштуванні враховуються особливості обліку конкретного підприємства та сформовані схеми роботи. Програмне забезпечення для автомобільних ваг має можливість модернізації та підключення додаткових модулів.

Автоматизація автомобільної вагової

Як системи відеоспостереження використовуються Інтелект та Трассір. Вибір платформи залежить від особливостей проекту, масштабів підприємства та планів розширення. Автовагова система розробляється кожен раз нова з урахуванням особливостей підприємства та технологічних процесів.

Для відеоконтролю та аналізу подій у системі відеоспостереження налаштовується спеціальний інтерфейс користувача, що дозволяє вибирати та переглядати відеозаписи за подіями: зважування, зчитування штрихового коду, створення документа, його заповнення, друк, рух в кадрі.

Список контрольованих подій може бути розширений та налаштований в залежності від потреб кожного підприємства. У деяких випадках доцільним є встановлення модуля розпізнавання автомобільних номерів. Необхідно розуміти, що автоматичне розпізнавання не спрацьовує на 100% та зазвичай використовується як додаткова підсистема контролю. Економічну доцільність автоматизації розпізнавання номерів на вагарні необхідно розраховувати — ця система, крім вартості програмних модулів, висуває підвищені вимоги до відеокамер.

Автоматизоване робоче місце оператора створюється на базі облікової програми підприємства. Зазвичай це 1С: Підприємство 7.7 або 1С: Підприємство 8.2. При необхідності може бути встановлена ​​окрема програма АРМ вагаря, яку потрібно синхронізувати з основною програмою обліку. Але ми не рекомендуємо використовувати окрему програму. По-перше, значно скорочується можливість модернізації, за кожне доопрацювання та зміну програмних модулів необхідно доплачувати. По-друге, 1С: Підприємство широко поширений програмний продукт, фахівців з налаштування та програмування досить багато. І в результаті підприємство не залежить від конкретного розробника, а може налаштовувати та модернізувати систему на свій розсуд.

Автомобільна вагова

Для технічної реалізації можуть бути використані практично будь-які електронні автомобільні ваги.

Автомобільні ваги Техноваги

У разі придбання нових ваг ми рекомендуємо звернути увагу на автомобільні ваги Техноваги — це надійні автомобільні ваги, у яких налагоджений протокол передачі даних, відмінна гарантійна та сервісна підтримка.

Автоматизація автомобільної вагової

В даний час «Техноваги» — безумовний лідер за якістю автомобільних ваг, так само як і виправданою залишається вартість продукції цієї компанії. Ми не візьмемо до уваги дешеві китайські автомобільні ваги або ці ж ваги, які реалізуються під «українськими» торговими марками — для автоматизації дешевий, але низької якості «китай» використовувати не можна, як би голосно він не називався.

Автоматизація автомобільної вагової

Проект автоматизації автомобільної вагової налаштовується індивідуально для кожного підприємства з урахуванням конкретних завдань та бізнес-процесів. Наш демо-стенд може продемонструвати принцип роботи системи, але для кожної автомобільної вагової проводиться індивідуальний аналіз та проектування системи. Це може бути повна автоматизація з контролем з віддаленого офісу або часткова — з роботою оператора. Крім цього, індивідуально налаштовується обробка та формування документів, подальшою автоматизацією обробки документообігу по штрих-кодах.

Система відеоспостереження для елеваторів

Приклад

1. В'їзд автомобіля на ваги. Водій ідентифікує себе та свій автомобіль за допомогою іменних карток.


2. Автоматичне отримання показань ваг та при необхідності розпізнавання реєстраційного номера автомобіля та причепа.

3. Ініціалізація формування документа (автоматично по отриманню ваги, оператором, водієм).

4. Заповнення форми документа та друк (квитанція зважування).

5. Результати зважування зберігаються в обліковій базі даних та дублюються у систему відеоспостереження.

6. Автомобіль завантажується або розвантажується.

7. Повторне зважування: в'їзд автомобіля на ваги, сканування штрихового коду квитанції.

Талон вагової

8. Автоматично формується акт зважування, визначається вага вантажу та акт роздруковується.

9. У бухгалтерії штриховий код акту сканується — та автоматично формуються транспортні документи.

Приклад акту зважування. Таку квитанцію видають автомобільні ваги.

Автоматизація вагової

А ось таку етикетку (акт зважування) видає принтер етикеток, який інтегрований в автоматизовану систему обліку на автомобільній вагарні.

Акт зважування автомобіля на ваговій

Штриховий код в акті зважування дозволяє автоматизувати його подальшу обробку та формування супровідних документів: товарно-транспортних накладних, сертифікатів відповідності, маршрутних листів.

Зчитування лінійного штрих-коду документа

Система надає користувачам весь необхідний функціонал, причому, налаштування виконуються для кожної категорії окремо. Наприклад, для співробітника служби безпеки можуть вибиратися події, що вимагають аналізу та уваги: тривалий час завантаження/розвантаження, порушення черговості, рух у невстановлений час, розбіжності між даними автомобіля та карткою водія, порушення послідовності обробки документів.


Якщо вас зацікавила система автоматизації автомобільної вагової — надсилайте запит та питання на vostok@pkf.dp.ua, через форму зворотного зв'язку або телефонуйте (095) 470-65-11; (067) 384-69-83. Ми виконаємо попередні розрахунки та зробимо для вас комерційну пропозицію.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA