Облік виробів і комплектуючих на виробництві

Маркування комплектуючих і виробів штриховим кодом дозволяє організувати та автоматизувати облік на всіх етапах виробництва. Система кодування будується таким чином, щоб виключити пересортування або нестачу виробів. Система може бути налаштована так, щоб можна було бачити зміни по залишках комплектуючих і виробів на складі, а також на ділянках виробництва.

Виріб контролюється за серійним номером — це унікальний номер, який дозволяє простежити процес його створення та виробництва, починаючи від розпорядження на складання до гарантійного та післягарантійного обслуговування у споживача. Для замовних виробів серійний номер збігається з номером замовлення, а тільки потім він надходить у розпорядження на збирання.

При автоматизації обліку виробів і комплектуючих на виробництві важливим завданням є авторизація співробітників у системі. Для цього можна застосовувати штрихове кодування.

Картка співробітника

Зазвичай використовується дві картки: персональна співробітника та картка посади. Один і той самий працівник може займати кілька посад або підміняти іншого співробітника. При зміні ролей співробітник повинен повторно авторизуватися у системі або своєю персональною карткою (основна функція), або кодом посади та персональною карткою (при заміні співробітника). Такий підхід дозволяє оперативно та гнучко розподіляти функції між працівниками та здійснювати постійний персональний контроль трудових операцій.

Інвентаризація на складі готової продукції

Виконується за серійними номерами: скануються штрихові коди виробів за допомогою терміналу збору даних. Як елемент додаткового контролю може використовуватися RFID-технологія, але при проведенні інвентаризації важлива візуальна перевірка виробу співробітником. Функція RFID зводиться до додаткового, так званого «тіньового» контролю. Повністю перевести контроль і інвентаризацію на RFID технологію можна, оскільки у системі ми можемо бачити тільки мітки, у той час, як самі вироби на складі відсутні (були вкрадені або підмінені).

Інвентаризація на складі сировини та комплектуючих

Для автоматизації інвентаризації сировини та комплектуючих необхідно, щоб більша частина продукції була промаркована штриховими кодами. Якщо комплектуючі мають штрих-коди виробника, то у систему обліку заносяться саме вони. У разі відсутності такого, необхідно промаркувати продукцію штрих-кодом самостійно.

Складнощі виникають у процесі маркування вагової та мірної номенклатури товару. Для обліку вагової продукції використовуються маркування штриховим кодом тари (ємкості, палети, ящики та ін.) і етикетка, що містить початковий, останній відібраний або кінцевий залишок. Для контролю необхідно встановити тару з сировиною на ваги та окремо просканувати код тари та залишку.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA