Wireless Fidelity

Wi-Fi (вай-фай) — абревіатура від англійського Wireless Fidelity (бездротова точність) — це сімейство протоколів бездротової передачі даних IEEE 802.11x (802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n та ін.).

Wi-Fi

Встановлення Wireless LAN рекомендувалася там, де розгортання кабельної системи було неможливо або економічно недоцільно. У нинішній час у багатьох організаціях використовується Wi-Fi, бо при певних умовах швидкість роботи мережі вже перевищує 100 Мбіт/сек. Користувачі можуть переміщатися між точками доступу по території покриття мережі Wi-Fi.

Wi-Fi

Мобільні пристрої (термінали збору даних, смартфони, ноутбуки), оснащені клієнтськими Wi-Fi приймально-передавальними пристроями, можуть підключатися до локальної мережі та отримувати доступ в інтернет через точки доступу або хотспоти.

Wi-Fi

Принцип роботи

Зазвичай схема Wi-Fi мережі містить не менше однієї точки доступу та не менше одного клієнта. Також можливе підключення двох клієнтів у режимі точка-точка, коли точка доступу не використовується, а клієнти з'єднуються за допомогою мережевих адаптерів «безпосередньо». Точка доступу передає свій ідентифікатор мережі (SSID) за допомогою спеціальних сигнальних пакетів на швидкості 0.1 Мбіт/сек кожні 100 мс. Так що 0.1 Мбіт/сек — найменша швидкість передачі даних для Wi-Fi. Знаючи SSID мережі, клієнт може з'ясувати, чи можливе підключення до даної точки доступу. При попаданні у зону дії двох точок доступу з ідентичними SSID, приймач може вибирати між ними на підставі даних про рівень сигналу. Стандарт Wi-Fi дає клієнтові повну свободу при виборі критеріїв для з'єднання.

Мережі Wi-Fi працюють на частотах 2,4 ГГц або 5 ГГц. У стандарті 802.11a використовується частота 5 ГГц. У стандартах 802.11b й 802.11g (сумісність з 802.11b) частота, що використовується — 2,4 ГГц. У стандарті 802.11n (сумісність з 802.11a, b, g) частота, що використовується — 2,4 ГГц або 5 ГГц. У межах прямої видимості бездротовий зв'язок забезпечується у радіусі до 300 метрів від точки доступу. У зачинених приміщеннях бездротовий зв'язок забезпечується у межах 50 метрів.

Переваги Wi-Fi

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA