Бухгалтер

«Бухгалтер» — слово німецького походження, воно виникло у період пізнього середньовіччя: Buchhalter (Buch — книга, Halter — тримач). Бухгалтер — це фахівець у сфері бухгалтерії, тобто бухгалтерського обліку.

Бухгалтер

Основне завдання бухгалтера — стежити за фінансовим та матеріальним станом підприємства або організації. При цьому, розрахунок податків та здача звітів державним органам також є важливою частиною роботи бухгалтера.

Бухгалтерія — це ведення книг та відомостей обліку грошових коштів та матеріальних цінностей з дотриманням певних правил та форм документації, фіксація фінансових та матеріальних ресурсів, їх надходження та рух шляхом внесення відомостей у бухгалтерські рахунки (Buch — книга та halten — тримати). Бухгалтерія в обов'язковому порядку використовується на підприємствах, у компаніях та інших організаціях. Хоча вона, по своїй суті, має неоднакове охоплення: від сімейного до глобального обліку у масштабах країни або транснаціональних корпорацій.

Бухгалтер

На підприємстві, зазвичай, формується окремий структурний підрозділ — бухгалтерія, співробітники якого виконують названі вище обов'язки. Багато бухгалтерських завдань можуть бути автоматизовані за допомогою програмного забезпечення. Наприклад, для формування та здачі звітів використовується програма автоматизації документообігу M.E.Doc, для автоматизації бухгалтерського та податкового обліку — найпопулярніша 1С: Бухгалтерія. Програмне забезпечення постійно оновлюється та приводиться у відповідність до чинного законодавства, що значно полегшує роботу бухгалтера.

Бухгалтер

Крім програмного забезпечення, бухгалтера користуються іншими досягненнями інформаційних технологій. Для автоматизації інвентаризації основних засобів використовується технологія штрихового кодування та збору інформації за допомогою терміналів збору даних.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA