Data Matrix

Код Data Matrix від фірми CiMatrix — це двомірний код, розроблений для розміщення великого обсягу інформації на обмеженій площі поверхні. Штрих-код Data Matrix може зберігати від одного до 500 символів. Код може масштабуватися від 1-mil щільності до 14-дюймової площі. Це означає, що Data Matrix має теоретичну максимальну щільність 500 млн символів на дюйм! На практиці, реальна щільність істотно обмежується роздільною здатністю друкуючих пристроїв (принтерів штрих-коду) та сканерів штрих-коду.

Data Matrix

Оскільки інформація кодується абсолютною позицією елемента всередині коду, тобто позицією щодо меж коду, код не такий чутливий до дефектів друкування, як традиційний штрих-код. Схема кодування Data Matrix має високий рівень надмірності, це дозволяє зберігати читання коду при його частковому пошкодженні або втраті частини коду. Кожен код має вимірювальні лінійки, які виглядають як суцільна лінія по одному краю символу та рівномірно розташовані квадратні точки однакового розміру по іншому краю, вони використовуються для визначення орієнтації та щільності коду.

Data Matrix

Існують два основних набори символів. Вони використовують згорнуте кодування для корекції помилок, яке використовувалося у перших версіях коду Data Matrix, ці версії описані як ECC-000 - ECC-140. Другий набір описаний як ECC-200 та використовує метод Ріда-Соломона (Reed-Solomon) корекції помилок. Символи ECC-000-140 завжди мають непарну кількість модулів по кожній стороні квадрата. Символи ECC-200 завжди містять парне число елементів з кожної зі сторін. Максимальна місткість символу ECC-200 становить 3116 цифр або 2335 букв у символі, що складається з 144 модулів.

Data Matrix

Data Matrix застосовується для маркування невеликих предметів, таких як електронні елементи: процесори, мікросхеми, друковані плати, також для маркування електронних приладів, наприклад, мобільних телефонів. Унікальна здатність кодування Data Matrix розмістити приблизно 50 символів у коді розміром всього 3 мм і той факт, що цей код може бути прочитаний при 20-відсотковій контрастності друку ПЗС-камерою або ПЗС-сканером. Код площею від 1/8 дюйма до 7 дюймів може бути прочитаний з відстані від контакту до 36 дюймів. Звичайна швидкість читання складає 5 кодів у секунду.

Data Matrix

Код Data Matrix можна зчитувати з екрана монітора за допомогою багатьох моделей мобільних телефонів, смартфонів та комунікаторів. Зараз багато кафе, ресторанів, готелів використовують Дата-Матрикс як візитну картку на вході. Відвідувач зчитує код і мобільний телефон записує інформацію про заклад. Зазвичай ця назва, телефон та адреса сайту.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA