Відеоспостереження на елеватори

Система відеоспостереження для елеваторів має свої особливості. Відеоспостереження на елеваторах можна розділити на три види, залежно від функціональності:

  1. охоронне;
  2. технологічне;
  3. облікове.

Зерновий елеватор — підприємство для зберігання великих партій зернової продукції та доведення цієї продукції до кондиційного стану. Елеватори являють собою комплекс споруд до складу яких можуть входити: робочі будівлі, силосні корпуси, пристрої для навантаження та вивантаження зерна, ЗАВи, зерносушарки, автомобільна вагова, залізнична вагова, лабораторія. Залежно від функцій споруд та виробничих ділянок, застосовується відповідна система відеоспостереження. На деяких підприємствах є поділ по доступу та роботі з системою відеоспостереження. З охоронним працюють співробітники служби безпеки, з технологічним — співробітники виробничих ділянок та оператори обладнання, з обліковим — менеджери з логістики, фінансові контролери та співробітники офісу компанії управління.

Система відеоспостереження для елеваторів

Важливо! Якщо елеватор проектується або будується «з нуля», необхідно передбачити прокладку оптичної інформаційної мережі з фізичним поділом каналів. Мінімально рекомендований чотирьох жильний кабель. При побудові систем обліку, управління, відеоспостереження та доступу на елеваторі усі контури будуть поділені фізично. Це буде гарантувати незалежність, надійність та безперебійність роботи систем.

Охоронне відеоспостереження елеватора

В системі охоронного відеоспостереження на елеваторах також є певні нюанси — великі відстані та площа території, яку необхідно охопити. Основна мета охоронного відеоспостереження на елеваторах — це збереження матеріальної частини підприємства, а також контроль переміщення по підприємству.

Технологічне відеоспостереження на елеваторах

На елеваторах технологічне відеоспостереження дозволяє контролювати процеси обробки продукції, параметри вимірювальних датчиків та ваговимірювальних систем. Можливості сучасних систем відеоспостереження дозволяють отримувати дані від технологічного обладнання та вимірювальних систем для індексації з відеокадрами. Це свого роду очі виробничого підрозділу — дозволяє операторам та управлінцям бачити реальну ситуацію та прив'язки до технологічних параметрів. У разі будь-яких позаштатних ситуацій відеоспостереження дозволяє швидко проаналізувати дані та внести коректування у виробничі процеси.

Зерносушильний комплекс - схема контролю

Кількісно-якісний облік зерна та зернопродуктів

Облікова система відеоспостереження

Ця система, в першу чергу, пов'язана з рухом товарно-матеріальних цінностей та оформленням документів. Якщо завдання охоронної системи відеоспостереження контролювати переміщення, то завдання облікової системи — контролювати рух ТМЦ, правильність оформлення документів та вірогідність даних, які одержуються з ваг. У системі облікового відеоспостереження на елеваторах головне завдання — зв'язати відеоспостереження, ваги та облікову програму в єдиний комплекс. Першочергова мета облікового відеоспостереження — це можливість швидкого та комплексного контролю облікових операцій при мінімальних витратах часу на їх аналіз.

У системі облікового відеоспостереження на елеваторах головне завдання — зв`язати відеоспостереження, ваги та облікову програму в єдиний комплекс

Для відеоспостереження вагової необхідно як мінімум три відеокамери: дві для контролю місцеперебування автомобіля на вагах та одна — у приміщенні оператора вагової. Крім того, найчастіше встановлюють відеокамеру, спрямовану в кузов автомобіля, для візуального контролю вантажу.

Процес приймання зерна на елеватор

Автомобільні електронні ваги. Для інтеграції їх у систему необхідний протокол взаємодії ваг через порт RS-232, яким оснащені ваги. У разі відсутності інформації про протокол ваг можлива заміна ваговимірювального термінала. Зазвичай дані з ваг передаються, крім системи відеоспостереження, в 1С Управління сільськогосподарським підприємством, 1С: Підприємство 8. Бухгалтерія елеватора, млина та комбікормового заводу або Управління елеватором для України.

Процес приймання зерна на елеватор

Зустрічаються рішення, в яких зображення з відеокамер передаються в 1С:. Такі рішення мають право на життя, але з точки зору контролю практично позбавлені сенсу. Більш ефективно передавати у систему відеоспостереження інформацію про номери документів, номенклатуру та вагу продукції. У цьому випадку можливий оптимальний контроль, що фіксує реальні події. В системі відеоспостереження можна переглянути, на відміну від статичної картинки в 1С:, що відбувалося до початку зважування автомобіля, під час цього процесу та реєстрації, а також після виконання зважування та видачі документів.

Приклад акту зважування зі штриховим кодом для автоматичної обробки, обліку, а також формування та виписки на підставі цього акта різних документів, наприклад: товарно-транспортної накладної, сертифікатів і ін.

За номером накладної можна відфільтрувати, знайти та вивести на програвання відеоролик. На зовнішній носій можна вивантажувати окремі відеоролики та відеоархів цілком.

Автоматизоване робоче місце

Автоматичне стеження за рухомими об'єктами

 

Задати питання

Що ще почитати по темі

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA