Інформація про результати переслідування в Україніпорушників авторських прав Microsoft: січень-лютий 2012

Загальна статистика

За перші два місяці 2012 року правоохоронні органи України в ході перевірочних заходів, проведених на території п’ятнадцяти областей, виявили 74 факти порушення авторських прав корпорації Microsoft, на підставі чого юридичним представником корпорації було ініційовано 60 кримінальних справ: 38 справ було порушено проти підприємств-користувачів неліцензійного ПО, 11 справ ініційовані проти продавців піратських дисків з продуктами Microsoft, 9 справ відкриті за фактами установки піратських програм на комп’ютери і одна справа порушена за фактом розповсюдження контрафактного ПЗ локальним Інтернет-провайдером.

Також в січні-лютому 2012 року в рамках досудового слідства по раніше відкритим справах корпорацією Microsoft було заявлено 30 цивільних позовів до порушників про стягнення з них грошової компенсації (загальна сума позовних вимог перевищила 1 500 000 грн.). Протягом цього ж періоду юридичний представник Microsoft направив попереджувальні листи 73 великим українським компаніям, підозрюваним у неліцензійному використанні програмних продуктів корпорації. В даний момент на розгляді українських судів знаходиться 62 кримінальні справи про порушення авторських прав Microsoft.

Переслідування розповсюджувачів піратських продуктів

Магазини з продажу комп’ютерної техніки (Тернопіль). У січні 2012 року співробітники управління по боротьбі з економічними злочинами міліції Тернопільської області провели ряд контрольних закупівель в магазинах, що торгують комп’ютерною технікою. В результаті цих заходів було виявлено кілька фактів продажу ПК з попередньо встановленими неліцензійними екземплярами ПО Microsoft. Зокрема, 11.01.2012 контрольна закупівля була проведена в магазині «Електронні системи» (вул. Танцорова 22) - у підсумку на 2 проданих ПК виявлений контрафакт. У той же день перевірений магазин «Комп’ютерна хата» (вул. Танцорова 22) - виявлені 3 комп’ютера з неліцензійними програмами, готові до продажу. 18.01.2012 співробітники МВС організували закупівлю двох ПК в магазині «Мій комп’ютер» (майдан Перемоги 2), на кожному з яких продавцем був встановлений неліцензійний софт. Нарешті, 21.01.2012 закупівля була проведена в магазині «Берека» (бульв. Шевченка 33), в результаті задокументовано факт установки піратських копій програм Microsoft на 3 комп’ютерах. Загальна сума збитку, заподіяного правовласникові, в цих випадках склала 53 764 грн., Тому по кожному факту юридичний представник Microsoft ініціював кримінальне провадження.

Локальна мережа

«Pilot» (Крим) 10.01.2011 співробітники управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУ МВС України в АРК в рамках проведення слідчих дій у кримінальній справі, порушеній за фактом розповсюдження контрафактного ПЗ в локальній мережі «Pilot», керованої приватним підприємцем Р., провели огляд офісного приміщення за адресою Сакський район, смт. Новофедорівка, вул. Севастопольська 2, де виявили три сервери, що належать даному провайдеру. Як показало подальше дослідження, на даних серверах були встановлені неліцензійні продукти Microsoft Windows Server 2003 Rus і Microsoft Windows XP Pro Ru. На підставі цієї інформації, отриманої від МВС, корпорація Microsoft подала заяву про порушення авторських прав з боку підприємця-власника локальної мережі. У даний момент сервери вилучені, ведеться досудове слідство

Ринки

Ринок «Райський куточок» (Харків). Силами ГУ МВС в Харківській області було проведено ряд рейдів на ринку «Райський куточок» (м. Харків). В результаті було виявлено декілька продавців неліцензійного ПЗ, загальна вартість контрафактних продуктів склала понад 300 000 гривень. 12 січня 2012 юридичний представник Microsoft в своїх заявах про порушення авторських прав вказав дану суму в якості збитків, завданих правовласнику. Виходячи з цього за матеріалами перевірок проти продавців дисків порушено дві кримінальні справи.

Магазин «Дивосвіт» (Черкаси)

Співробітники УДСБЕЗ управління міліції в Черкаській області перевірили торговельну точку в магазині «Дивосвіт» (Черкаси, бульвар Шевченка 345). У власника точки були вилучено 300 дисків з неліцензійним ПЗ, в тому числі, що належать корпорації Microsoft. Сума збитку правовласнику склала майже 170 000 грн., У зв’язку з чим в міліцію було направлено заяву про порушення кримінальної справи.

Перевірки неліцензійних користувачів ПЗ Microsoft Підприємства м. Дніпропетровська та Дніпропетровської області

На території Жовтневого району м. Дніпропетровська місцева міліція провела одразу кілька перевірок, виявивши три підприємства, що використовують програмні продукти Microsoft без ліцензій: ТОВ «ТД Валді» (вул. Набережна Перемоги 124, сума заподіяних збитків - 21 155 грн.) ТОВ «Грифон ЛТД» (вул. Шевченка 10, сума заподіяних збитків - 42095 грн.), ТОВ НВФ «Колор» (пр. Гагаріна 115, сума заподіяних збитків - 17 580 грн.) 4 січня 2011 року проти директорів усіх трьох компаній були ініційовані кримінальні справи за фактом порушення авторських прав. Співробітники обласного управління міліції під час проведення обшуку в офісі приватного нотаріуса Ж. за адресою Дніпропетровськ, вул. Кірова 3 виявили та вилучили 4 комп’ютери з піратськими програмами Microsoft. Сума збитку правовласника склала 20 364 грн. 26 січня 2011 проти нотаріуса ініційовано кримінальну справу за ст. 176 КК України. Прокуратура Жовтневого району м. Дніпропетровська порушила кримінальну справу за ч.3 ст. 176 КК України проти директора ТОВ «Компанія «Вагоновимірювальні системи» (Дніпропетровськ, пр-т ім. Газети «Правда» 29), після виявлення на 4 комп’ютерах підприємства неліцензійного ПЗ Microsoft (сума збитку склала понад 22 600 грн., Заява про порушення авторських прав подано 09.02.2012). Прокуратура Баглійського району м. Дніпродзержинська порушила аналогічну кримінальну справу за ч.3 ст. 176 КК України проти директора ПП «Таїр-Д» (Дніпродзержинськ, вул. Корчевського 1-а), після виявлення на 4 комп’ютерах підприємства неліцензійного ПЗ Microsoft (сума збитку в цьому випадку склала понад 23 000 грн., заява про порушення авторських прав подана 6.02.2012).

Навчальні заклади (Кривий Ріг, Коростень, Краснодон)

Відділ по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Житомирській області задокументував факт використання неліцензійного ПЗ на комп’ютерах ПВНЗ ТСОУ «Коростенський технічний коледж» (Житомирська обл., М. Коростень, вул. Кірова, 25). Сума збитків Microsoft в цьому випадку перевищила поріг притягнення до кримінальної відповідальності, тому 31.01.2012 відповідну заяву було подано до міліції.

Співробітники Криворізького міського управління міліції провели перевірку приватного вищого навчального закладу «Інститут ділового адміністрування» (м. Кривий Ріг, вул. Димитрова 81-А). Вилучено 8 ПК з піратськими копіями програм Microsoft, сума збитку, заподіяного корпорації, склала 49312,00 грн. Кримінальну справу проти посадових осіб інституту ініційовано 6 лютого 2012 р.

Силами міськвідділу міліції м. Краснодона (Луганська область) був перевірений Краснодонський інститут ПрАТ «Вищий навчальний заклад «МАУП», (м. Краснодон, вул. Первоконная 1). В результаті перевірки інституту було вилучено 23 системних блоки, на яких інстальовані контрафактні примірники продуктів Microsoft. 24.02.2012 юридичний представник корпорації ініціював порушення кримінальної справи проти посадових осіб інституту (сума заподіяного збитку склала майже 34 000 грн.)

Неліцензійні користувачі, виявлені в Криму

Відділ по боротьбі з економічною злочинністю міліції м. Феодосії задокументував факт використання неліцензійних продуктів Microsoft на комп’ютерах ПТ «Ломбард « Феодосійський музей грошей» (вул. Куйбишева 12), у зв’язку з чим 21 січня 2012 представником корпорації було ініційовано кримінальне провадження. Надалі керівництво підприємства, визнавши неправомірність своїх дій, уклало з корпорацією мирову угоду, згідно з яким зобов’язалося повністю легалізувати програмне забезпечення, а також виплатити грошову компенсацію за порушення авторських прав.

В ході розслідування кримінальної справи, порушеної за ст. 176 КК України, міліцією м. Джанкой було встановлено, що в офісі ТОВ «Джанкойонлайн» за адресою вул. Кримська 68 на 20 комп’ютерах використовується неліцензійне ПЗ Microsoft. У результаті обшуку всі 20 комп’ютерів були вилучені як речові докази, 27.01.2012 представник корпорації подав заяву про заподіяння шкоди в сумі 59 115 грн. У даний момент справа готується до передачі в суд.

Співробітники УДСБЕЗ Ялтинського МУ ГУ МВС України в АРК також провели обшук в приміщенні ЗАТ «Укрпрофоздоровниця санаторій «Україна» (м. Ялта, смт. Гаспра, Алупкінське шосе 15). Обшук показав, що на 6 комп’ютерах підприємства використовуються піратські копії продуктів Microsoft. Сума збитків правовласника склала 38 648 грн., заява про порушення прав подана 20.02.2012.

Співробітники головного управління МВС України в Криму в рамках порушених кримінальних справ провели обшуки в офісних приміщеннях ТОВ «Південний берег», а також приватного підприємства «Століття» за адресою м. Сімферополь, пр.-т Перемоги 54-А. У результаті слідчих дій у підприємств були вилучені комп’ютери з неліцензійними програмами Microsoft. У випадку з ТОВ «Південний берег» сума збитків корпорації перевищила 20 500 грн., а збиток, заподіяний ПП «Вік», склав 73 719 грн. 22.02.20012 проти посадових осіб обох підприємств подані заяви про порушення авторських прав і притягнення до кримінальної відповідальності.

ТОВ МТК Лідер »(Харків)

Перевірка проводилася співробітниками Комінтернівського РВ Харківського гір. управління міліції. Виявлено та вилучено 12 комп’ютерів з неліцензійним ПЗ Microsoft. Сума збитків правовласника - 67 832 грн. Кримінальну справу про порушення авторських прав корпорації Microsoft ініційовано 17.02.2012.

ГО «Укрпостач» (Харківська обл.) В ході досудового слідства по кримінальній справі, порушеній за фактом поставки неякісного вугілля Зміївський район управлінням міліції було проведено обшук офісу підприємства, виявлено 9 комп’ютерів з піратськими програмами Microsoft. Сума збитку правовласника склала 55 164 грн., Тому 22.02.2012 проти посадових осіб підприємства ініційовано ще одну кримінальну справу щодо порушення авторських прав.

Серед інших підприємств, перевірених правоохоронними органами та спійманих на неліцензійного використання ПЗ Microsoft, в січні-лютому 2012 року слід також назвати: ТОВ «Ескар», м. Київ - перевірку проводили співробітники УДСБЕЗ ГУ МВС України в м. Києві, сума збитку склала 14 327 грн., кримінальну справу ініційовано 17.01.2012; ТОВ «Ронікс», м. Донецьк - перевірку проводили співробітники УДСБЕЗ ГУ МВС України в Донецькій області, сума збитку склала 23 867 грн., кримінальну справу ініційовано 16.02.2012; ТОВ «Фірма« Інтер Арм-Інженіринг », м. Суми - перевірку проводили співробітники УДСБЕЗ ГУ МВС України в Сумській області, сума збитку склала 31 272 грн., кримінальну справу ініційовано 28.02.2012.

Задати питання

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA