Найчастіші питання «М.Е.Doc IS»

З 1 січня 2015 платники податку (ПДВ) мають можливість самостійно отримати з реєстру ЄРПП податкові накладні, зареєстровані постачальником, не чекаючи поки постачальник здійснить операцію по відправленні податкових накладних покупця.

Для цього необхідно надіслати запит в електронному вигляді та отримати повідомлення з реєстру про наявність накладних, виписаних на адресу платника. Дані з цього реєстру дозволяють включити суму до податкового кредиту, при цьому, податкова накладна вважається отриманою від постачальника.

Якщо на підприємстві використовується програма «М.Е.Doc IS», такий запит створюється за допомогою: Головне меню — Довідки державних органів — Інформаційна довідка.

Також до нас надходить багато запитань з приводу оформлення коригувань з 1 січня 2015 р.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2015 року у разі помилки у реквізитах податкової накладної, складеної як до цієї дати, так і після, платник податків на дату виявлення такої помилки має право скласти розрахунок коригування. Усі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущена помилка, заповнюється без помилок. У цьому випадку, графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються (залишаються порожніми).

Помилка, допущена у номері або даті податкової накладної, не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування.

Якщо помилка допущена в ІПН контрагента, то згідно з листом ДФС № 5292/7/99-99-99-19-03-02-17 від 17.02.015 р.

Ця помилка може бути виправлена шляхом складання двох розрахунків коригування, які заповнюються у такому порядку:

Також хочемо звернути увагу на те, що з 1 січня 2015 можливо включити до податкового кредиту суми, які не були включені до 1 січня 2015 р. Це право на податковий кредит платники податків можуть реалізувати лише шляхом подання уточнювальних розрахунків за відповідні звітні періоди. Це стосується податкових накладних, складених до 1 січня 2015 року, як в електронному, так і паперовому вигляді, як зареєстрованих в ЄРПН, так і тих, які не підлягали реєстрації в ЄРПН.

Підпишіться на розсилку оновлень «М.Е.Doc IS» і наших новин, щоб бути у курсі всіх новинок!

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA