Що таке ліцензування

Програмне забезпечення захищене від несанкціонованого копіювання законами про авторські права. Закони про авторські права передбачають збереження за автором (видавцем) програмного забезпечення декількох виключних прав, одне з яких — право на виробництво копій програмного забезпечення.

Придбання програмного продукту — це придбання ліцензії (права) на його використання. Для кожної використовуваної програми необхідна ліцензія. Умови ліцензії фіксуються у ліцензійній угоді кінцевого користувача (EULA — End User License Agreement).

Ліцензійні права, як правило, розрізняються для різних категорій продуктів

Більшість ліцензійних угод прямо забороняють передачу програмного забезпечення у тимчасове користування або надання в оренду. У тому випадку, якщо бізнес компанії, що закуповує ПЗ Microsoft, пов'язаний з орендою або прокатом комп'ютерів і програмного забезпечення (наприклад, лізингова компанія або комп'ютерний клуб), можливе підписання спеціальної угоди, що розширює права користувача, надані стандартними ліцензійними угодами.

Права на використання програмного забезпечення можуть бути однократно передані іншій особі на постійній основі за умови, що передається продукт цілком (включаючи всі попередні версії продукту, якщо нові версії купувалися як оновлення). При цьому, новий користувач продукту повинен прийняти умови угоди EULA, в іншому випадку передача ліцензії не може бути здійснена. При передачі прав колишній користувач продукту повинен видалити продукт зі свого комп'ютера. Усі продукти, придбані у вигляді OEM-версій, а також операційні системи, придбані за програмами корпоративного ліцензування, можуть бути передані тільки разом з обладнанням, на яке вони були встановлені.

Задати питання

Що ще почитати по темі

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA