Порівняння аналогових стандартів відеоспостереження

Сьогодні на ринку відеоспостереження представлені чотири аналогових стандарти відеоспостереження. Це поліпшений стандарт 960H, який ще користується популярністю, та нові AHD, HDTVI, HDCVI.

Давно відомі формати CIF та D1 сьогодні замінив стандарт 960H. До всіх аналогових реєстраторів, що працюють у стандарті 960H, можна приєднати камери попередніх поколінь. Камери 960H стандарту ще називають 1000 рядкові. Роздільна здатність цих камер становить 576х960 пікселів і вони досі користуються популярністю через свою низьку вартість та сумісність зі старими реєстраторами.

Сьогодні також широко поширені стандарти AHD та HDTVI. У цих стандартах реалізований різний підхід у формуванні відеосигналу та підтримки гібридности. Стандарти AHD та HDTVI дозволяють підключати IP камери.

Попри різницю у формуванні зображення, обидва стандарти працюють у високій роздільній здатності 720P та 1080P. Реєстратори цих стандартів допускаю підключення старих аналогових камер, що зручно при модернізації системи відеоспостереження.

Істотною відмінністю AHD від HDTVI для споживача є різниця в організації гібридности. Підключення IP камери до AHD реєстратора займають аналогові канали, тобто до 8-ми канального реєстратора можуть бути підключені всього 8 камер у різній конфігурації. Це пов'язано з тим, що функція гібридности реалізована на базі тієї ж мікросхеми, яка обробляє відеопотік з аналогових камер.

Порівняння аналогових стандартів відеоспостереження

У стандарті HDTVI такої можливості немає, відео мікросхема обробляє тільки відеоканали з аналогових камер і для підключення IP камер у таких реєстраторах встановлюється додаткова мікросхема. З одного боку, це збільшує вартість обладнання, але з іншого — 8-ми канальний реєстратор дозволяє під'єднати ще 4 IP камери та у підсумку — 12 каналів. Реєстратори HDTVI зазвичай за вартістю дорожче AHD реєстратора на 10-15%, а кількість каналів для підключення на 50% більше. З технічної точки зору — це одна з головних переваг.

Стандарт HDCVI за якістю зображення та роздільної здатності нічим не відрізняється від AHD та HDTVI. Що стосується гібридности, функція реалізована за аналогією стандарту AHD.

Приклад зображення з HDCVI камери.

Зображення HDCVI

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA