Система відеоконференцзв`язку

Сьогодні, в умовах ростучої інтенсивності бізнесу, топ-менеджери великих компаній дуже часто не можуть бути на всіх важливих зустрічах, що вимагають особистої присутності. Найбільш ефективним вирішенням цієї проблеми стає відеоконференцзв'язок, який дозволяє не тільки знизити витрати на організацію відряджень для співробітників, але і заощадити найдорожчий ресурс — час керівника.

Система відеоконференції будується на базі телекомунікаційного обладнання Cisco. Проект по встановленні системи розробляється спільно спільними зусиллями фахівців компанії «Восток» і фахівців Cisco.

Однією з основних завдань проекту організації відеоконференцзв'язку є забезпечення можливості проведення віддалених зустрічей, зборів та конференцій, що дозволяє максимально підвищити ефективність роботи. Такий підхід дозволяє істотно заощадити на відрядженнях і перельотах, а також вивільнити та ефективно використовувати час співробітників. Крім цього, відеоконференцзв'язок дає можливість, при необхідності, швидко зібрати разом потрібних людей з різних кінців країни або взагалі з різних країн.

Основою системи відеоконференцзв'язку є сервер для комутації мультимедійних відеоконференцій стандартної роздільної здатності Tandberg Codian MCU серії 4215 на 30 портів, що гарантує учасникам конференції відмінну якість зображення та звуку.

До цього сервера підключені системи відеоконференцзв'язку Tandberg 770 MXP+NPP, оснащені кодеком Tandberg Set-top 770 MXP, який дозволяє здійснювати підключення по IP мережам зі швидкістю до 768 кбіт/с та 512 кбіт/с відповідно. Завдяки підтримці стандарту H.264 Tandberg 770 MXP+NPP забезпечує чудову якість відеозображення навіть у мережах з низькою пропускною здатністю. Крім того, система проведення відео конференцій підтримує шифрування та аутентифікацію, що забезпечує високу захищеність зв'язку.

Головною особливістю рішень Cisco є масштаб виконаних робіт і можливість нарощування потужності системи. Крім проведення конференцій, система відеозв'язку може використовується й у цілях навчання персоналу. Наприклад, є можливість провести інтерактивний відео урок з презентацією нового продукту або нової технології. Точно таким же чином можна провести співбесіди з відбору персоналу — конференц зв'язок дозволяє уникнути поїздок HR-директорів по різних регіонах і провести відбір претендентів на ту чи іншу вакансію онлайн.

У реалізації проекту можна виділити два основних етапи. У першу чергу, спочатку всі підрозділи та філії необхідно об'єднати в одну локальну комп'ютерну мережу та на її основі запустити єдину мережу телефонного зв'язку. І вже після цього на базі цієї об'єднаної мережі встановлюватися обладнання Cisco для конференцзв'язку.

Залежно від масштабів підприємства витрати на систему окупаються за 3-8 місяців.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA