Проект відеоспостереження

Проект системи відеоспостереження починається з завдання. Для створення завдання проектування системи відеоспостереження необхідно визначити цілі, які необхідно досягти, та необхідні для вирішення завдання. Важливо більш ніж чітко сформулювати — що у кінцевому підсумку необхідно отримати та які завдання вирішити. При детальному розгляді багато завдань необхідно вирішувати у комплексі. Наприклад, виникла задача «Запобігання несанкціонованого проникнення сторонніх осіб на територію». Тільки засобами системи відеоконтролю її вирішити не можна. Необхідний комплексний підхід: огорожа території, охоронна сигналізація та система відеоспостереження по периметру.

Нюанси

Дуже часто до нас звертаються замовники з проблемними системами відеоспостереження. Все, начебто, встановлено, але чомусь система відеоспостереження не забезпечує потрібних результатів. Система працює з перебоями, фон на зображенні, збої у функціонуванні програмного забезпечення, камери показують нечітко, та взагалі — це не те, чого очікували! Під час діагностики системи відеоспостереження з'ясовується, що основним завданням було « Встановлення системи відеоспостереження». І що найцікавіше: це завдання було виконане. Система відеоспостереження — встановлена, причому за мінімальні кошти та у найкоротші терміни. Можна сказати, все чесно — замовили систему відеоспостереження за мінімальні кошти — отримали. Щоб не виникало подібних ситуацій, необхідно більш зважено підходити до завдань та цілей.

Цілі 

Від системи відеоспостереження необхідно досягнення трьох цілей: збереження матеріальної частини підприємств, зменшення витрат та збільшення доходів. Інших цілей у системи відеоспостереження для бізнесу бути не може. Усі гучні слова й фрази «підвищення ефективності», «зміцнення дисципліни», «передові технології», « візуальний контроль», «оперативно-розшукові заходи», «живе відео» необхідно співвіднести з вищевказаними трьома цілями. Наприклад, «підвищення ефективності»: розраховуємо — наскільки її приріст сприяє збільшенню доходів підприємства або зменшення його витрати. Такий підхід дозволяє, по-перше, заощадити (так! саме так) на системі відеоспостереження, по-друге, чітко розуміти — будуть забезпечені необхідні результати чи ні? Якщо так, то рішення себе окупить у встановлені терміни, якщо ні, то навіщо взагалі її встановлювати?! Щоб забезпечити досягнення цілей, необхідно вирішити певні завдання. Як було сказано вище, вони вирішуються шляхом самої системи відеоспостереження або завдяки комплексним заходам, проведеним на підприємстві.

Задачі 

Візуальний контроль дотримання техніки безпеки на робочих місцях. Попередження від несанкціонованого проникнення сторонніх осіб. Виявлення випадків розкрадання. Візуальний контроль дотриманням технологічних процесів. Оперативність вирішення конфліктних ситуацій. Віддалений контроль роботи підприємства. Контроль трудової дисципліни.

Тому проект системи відеоспостереження повинен містити наступне 

 1. Сформовані вимоги до системи відеоспостереження.
 2. Концепцію рішення.
 3. Загальні дані.
 4. Пояснювальну записку.
 5. Технічне завдання.
 6. Ескізний проект.
 7. Плани кабельних трас.
 8. Специфікації обладнання та матеріалів.
 9. Схему з'єднань.
 10. План введення в експлуатацію.
 11. Умови супроводу. 

Задати питання

Що ще почитати по темі

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA