Стандарти відеоспостереження

Короткий огляд наявних стандартів відеоспостереження.

Аналогові системи відеоспостереження. У цю категорію входять старі та нові стандарти відеосигналу. Критерій, за якими відрізняють застарілі стандарти від нових — це роздільна здатність зображення, яке передається з камер відеоспостереження.

Аналогова камера Novus NVC-201D.

До застарілих відносимо всі стандарти з роздільною здатністю від CIF, D1 до 960H. Стандарт 960H (960х576) з'явився відносно недавно, але цей стандарт покликаний лише продовжити присутність на ринку застарілих камер і реєстраторів.

До нових належать стандарти, що підтримують роздільну здатність телебачення високої чіткості: 720P (1280х720) і 1080P (1920х1080). Це AHD, HDTVI, HDCVI.

Стандарти відеоспостереження

AHD (Analog High Difinition) — що можна перекласти як аналоговий сигнал з високою роздільною здатністю. Розробка компанії «NEXTCHIP». Стандарт має відкриту концепцію і доступний для всіх розробників, у зв'язку з цим на ринку представлена велика різноманітність обладнання у цьому стандарті.

Стандарт HDTVI — даний стандарт належить компанії «HIKVISION», також має відкриту концепцію і використовуються великою кількістю виробників обладнання відеоспостереження.

Відеокамера стандарту HD-TVI Gazer CT202

Стандарт HDCVI (High Definition Composite Video Interface) — композитний відеоінтерфейс високої роздільної здатності. Дана розробка належить компанії «Dahua». Компанія поки не відкрила доступ для сторонніх розробників обладнання до свого стандарту, тому офіційно обладнання у цьому стандарті виробляє тільки одна компанія «Dahua».

До цифрових форматів відеоспостереження можемо віднести SDI та IP-системи.

Стандарт SDI (Serial Digital Interface) — цифровий послідовний інтерфейс. Розробкою займається «Товариство інженерів кіно і телебачення». Організація, що рекомендує стандарти для кінематографії та телебачення. Даний стандарт використовується як у телевізійному обладнанні, так і у системах відеоспостереження високого класу. Підтримується роздільна здатність від аналогових розмірів 576I до надвисокої чіткості 8K.

IP-системи (internet protocol). Під даним терміном мають на увазі камери, які передають зображення за допомогою IP-мереж з використанням протоколу TCP/IP. У даному випадку IP не відноситься до стандартів відеосигналу, тому обладнання, яке випускається, не обмежується якими-небудь патентами. Підтримувана роздільна здатність — від аналогових розмірів CIF, до будь-яких стандартів, які підтримуються матрицею камери.

IP відеокамери

IP-відеокамера HikVision DS-2CD2012-I

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA