Повірка ваг

Засоби вимірювальної техніки (ваги та ваговимірювальні системи), на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, видавати з ремонту та у продаж тільки за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ваговимірювальна техніка підлягає повірці.

Повірка засобів вимірювальної техніки — сукупність операцій, що виконуються органами державної метрологічної служби з метою визначення та підтвердження відповідності вимірювальної техніки встановленим технічними вимогами.

При випуску ваг з виробництва проводиться їх первинна повірка. Свідоцтво про первинну повірку наведено у посібнику з експлуатації. Вартість первинної повірки майже завжди включена у вартість ваг. Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» ваги, які експлуатуються, підлягають щорічній повірці. Повірку засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) можуть проводити органи Держстандартметрологіі.

Види повірки:

Для перевірки ваг використовується зразкові (еталонні) гирі. Для кожного класу точності ваг використовуються різні гирі.

Гирі

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA