Калібрування ваг

Хто не стикався з вагами у своєму житті ?! Практично кожен день ми маємо справу з вагами — на ринку та у супермаркеті. Навіть, щоб купити пакетик яблук у бабусі біля будинку, ми все одно будемо використовувати ваги. А ви впевнені, що ваги показують масу правильно? Що це обладнання відкаліброване вірно? Даремно ви думаєте, що один кілограм продукції на ринкових вагах буде дорівнює 1-кілограмовій калібрувальній гирі. Саме для дотримання ціни поділки ваг і існує калібрування ваг.

Часто плутають калібрування та повірку ваг. Повірка здійснюється, як правило, раз на рік незалежними метрологічним службами. Повірку здійснюють з метою визначення та підтвердження відповідності ваг встановленим технічними вимогами (ДСТУ та ТУ).

Калібрування ваг — це добровільна процедура, яка може бути виконана метрологічною службою підприємства, тоді як повірка обов'язкова та завжди піддається контролю з боку органів державної метрологічної служби.

Калібрування ваг — це комплекс технічних заходів, що встановлюють співвідношення величини маси, отриманої за допомогою ваг, та ваги еталона (гирі) з метою приведення метрологічних характеристик вагового обладнання у відповідність з його технічним параметрам (паспортні дані ваг).

Види калібрування:

Виробники у своїх експлуатаційних документах вказують рекомендовану періодичність калібрування.

Якщо вагопроцесор та вагова платформа різних виробників, тоді необхідне калібрування.

Вагопроцесор CAS

Вагопроцесор CAS

Для передачі даних на ПК передбачений роз'єм RS-232.

Вагопроцесор CAS

Вагова платформа

Вагова платформа

Нержавіючі тензометричні датчики Zemic

Нержавіючі тензометричні датчики Zemic

Вагопроцесору необхідно задати дані про датчики, а тензометричним датчикам необхідно вказати де у них «0 кг», а де «100 кг». Тільки після калібрування вагопроцесор та платформа стають єдиними платформними вагами. Таке калібрування можуть здійснити тільки кваліфіковані фахівці.

За типом калібрування ваги діляться на наступні групи:

Засоби калібрування — калібрувальні гирі та набори гир відповідного номіналу та класу точності.

Замовити калібрування ваг ви можете за телефонами: (056) 720-90-37, (067) 622-06-91 або електронною поштою: vostok@pkf.dp.ua.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA